אלימות במשפחה בימי קורונה - מגיפה לצד מגיפה


13 Sep
13Sep

  קהילהכל החדשות בקליק אחד !

אלימות במשפחה היא תופעה חברתית הכוללת אלימות פיזית, אלימות מילולית, התעללות נפשית, תקיפה מינית או אלימות כלכלית של גברים כלפי נשים וילדים.

בימי הסגר יוצאי הדופן שאנו נמצאים בהם כעת, מצאו עצמן כל המשפחות בישראל כלואות בדירות המגורים שלהן בעל כרחן, ותנאים אלו יצרו ככל הנראה רקע מוגבר לתופעות אלו.

בתנאים אלו, זוהתה עליה של 31% במקרי אלימות במשפחה. בין הצעדים שננקטו ע"י הרשויות כדי להתמודד עם מגיפה-בצד-מגיפה זו, אימצו הרשויות נוהל של אפשרות לפניה ותלונה באמצעות הודעות טקסט וכן נשכרו חדרים במלוניות על מנת לאפשר יצירה של סביבה בטוחה לנשים ולילדים. כמו כן נקראו אנשי הטיפול וצוותים רפואיים להיות ערניים לסימנים מחשידים להיות ערניים ואף לשאול  שאלות בצורה יזומה כדי לעצור התעללויות.

לצערנו, חלק מתופעות אלו הקצינו עד לרמה של רצח של נשים על ידי בני זוגן.

"אלימות במשפחה, הנה רעה חולה שאינה מוגבלת למגזרים או קבוצות אוכלוסייה שונות, ולמרבה הצער אנו נתקלים בה בכל מקום,  "לפיכך יש לגלות  גם אצלנו ערנות ותקיפות על מנת לתת את הטיפול הדרוש ולגדוע תופעה זו בהחלטיות".

מיגור נגע האלימות במשפחה זוהי  אחריות שכל אחד ואחת מאתנו נושאת. כולנו כחברה וכבני אדם צריכים להיזהר שלא ליפול קרבן לאדישות ולצעוק ביחד את זעקת הנשים הסובלות מאלימות ואת בכי הילדים חווים יום יום אלימות בביתם או הנשארים יתומים.

כאמור, אלימות במשפחה חוצה מגזרים, דתות, לאומים ומצב סוציו-אקונומי. כל אשה וכל ילד יכולים להיות נפגעי אלימות במשפחה.

עלינו לוודא כי המערכות החברתיות והניהוליות שלנו קשובות ודרוכות לסימנים או אותות אזהרה בחצר שלנו, וכי כל מקרה של חשש לאלימות יטופל כנדרש. כמו כן, עלינו לדאוג לכך שמערכות הלימוד והחינוך שלנו, החל מהגיל הרך, ישלבו את הנושא המגדרי כתנאי לחיים מכבדים – חינוך למניעת אלימות, חינוך המקדם ערכי שייויון וכבוד.מצטרפים לדף הפייסבוק של נטו העמקים ונשארים מעודכנים כל הזמן  

  חשבנו שיעניין אותך גם : 


משהו קטן וטוב

טור אישי  

 רק מעשים טובים

   

יומני הקורונה הטור של ארשיד שיבלי, סגן אח אחראי בטיפול נמרץ


אוכלים שותים

כושר ותזונה

מתכוני קיץ

 שומרים על בריאות הגוף!

לייף סטייל 

צרכנות 

טיפים , כתבות ,מוצרים חדשים .

כל מה שחדש על המדף