כתבת השנה : סיכום שנת תש"פ במרכז הרפואי העמק(תודה עם תשתפו)


14 Sep
14Sepכל החדשות בקליק אחד !

עובדות ועובדים יקרים,בימים אלה אני מסכם שנה בתפקיד מנהל המרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית.

שתפו

סיכום שנת תש"פ במרכז הרפואי העמק


ראש השנה 2020.jpgעובדות ועובדים יקרים,בימים אלה אני מסכם שנה בתפקיד מנהל המרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית.

זיו מסכם שנת תשפ.jpg

בשנה הזאת למדתי להכיר היטב את בית החולים, ואתכם - ואני רוצה לומר לכם שאני גאה בכם וגאה בבית החולים שלנו!

מצאתי כאן אנשי מקצוע איכותיים מאד, מחוייבים ומסורים לבית החולים ולמטופלים שלנו. מצאתי עובדים ומנהלים עם ברק בעיניים שיעשו כל שבאפשרותם למען קידום בית החולים.

תחילתה של שנה חדשה היא זמן טוב לבדוק מה הספקנו בשנה החולפת ולאן אנו מעוניינים להגיע. ואכן, ביחד אתכם הצלחנו לקדם את בית החולים כברת דרך משמעותית:

הגדלנו את בית החולים עם הוספת 51 מיטות אשפוז לתקן, והמשמעות היא תוספת של שירותים, של כוח אדם והגדלת התקציב של בית החולים.

פתחנו לראשונה את המחלקה לנוירולוגיה - שירות שהיה בחסר באזור, והמטופלים שלנו מאד שבעי רצון מהטיפול ומהשירות במחלקה החדשה.

שינינו את השיטה של קבלת חולים מהמחלקה לרפואה דחופה אל המחלקות הפנימיות, יישמנו מדיניות של אפס מושהים במיון, והציבור מעריך את הטיפול והשירות הטוב.

המשכנו לאכלס את בניין 4:
הקמנו לראשונה בבית החולים את יחידת ה- MRI עם המכשיר המתקדם מסוגו בעולם, לחצו כאן לקריאת הכתבה.
פתחנו בריכה טיפולית בקומת המכונים לפיזיותרפיה ולריפוי בעיסוק ופתחנו את המרכז לבריאות השד.

בריכה טיפולית.jpg
אנו בעיצומה של בניית חדרי הניתוח החדשים בבניין 4. אנו בוחנים את האפשרות להעתיק לבניין זה גם את הפגייה ואת היחידה לטיפול נמרץ, אשר יגדלו באופן משמעותי.
אני שמח לבשר, כי בניית פנימית ד' החדשה במתחם מחלקת יולדות הישנה אושרה ותחל בשבועות הקרובים.
וכמובן, אנו ממשיכים בהקמת מרכז הסרטן לצפון – בית שולמית.

התקדמנו רבות גם בתחומים נוספים – אנחנו ממשיכים להשתפר ולהוביל במדדי איכות, במדדי שירות ובמדדים רבים נוספים, עדות ברורה ומשמחת למחוייבות של כל אחת ואחד מאיתנו.

בשנה החולפת, הופרה שגרת חיינו, עם הופעתו של נגיף הקורונה. המגפה חייבה אותנו להסתגל למציאות חדשה. דווקא במצב שעלול היה להיות מטלטל, מצאתי בכם חוסן אדיר.

אנשי השנה שלי הם – אתם, עובדות ועובדי המרכז הרפואי העמק. אני מצדיע ומוחא לכם כפיים.

אנשי השנה במרכז הרפואי העמק

 

בית החולים שלנו טיפל עד כה ב- 414 מטופלים מאומתים במסגרות האשפוז של המחלקות הפנימיות - פנימית ה' שנטלה חלק מרכזי במשך חודשים ארוכים, פנימית ג', פנימית ב' וכעת הצטרפה גם פנימית ד', וזאת בשיתוף עם היחידה לטיפול נמרץ נשימתי ומחלקת הרדמה, ובהדרכה וליווי צמודים של הצוות למחלות זיהומיות ולמניעת זיהומים. אנו נערכים לפתיחתה של מחלקה שלישית לטיפול בחולי קורונה בהובלת מחלקה פנימית א'. מחלקות הילדים וכל שאר מחלקות האשפוז ויחידות המערך האמבולטורי טיפלו באלפי מטופלים תוך מיגון קפדני ובמסירות מעוררת השראה.
התוצאות הטובות שלנו בטיפול בחולים אלה הן בזכותכם!
המלר"ד שלנו טיפל בלמעלה מ- 4,700 פונים למיון הנשימתי למבוגרים ולילדים, במקצועיות ובמסירות, וזאת חרף תשתית המיון שאיננה מיטבית.
במעבדה שלנו בוצעו למעלה מ- 108,000 בדיקות קורונה עד כה. מעבדת הקורונה הוקמה בין לילה כמעט, מאויישת בצוות מקצועי ומסור, ועם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר שיש.
אנשי האדמיניסטרציה, הכספים, משאבי האנוש, האחזקה, הניקיון והלוגיסטיקה נערכו במקצועיות ובמהירות כדי להתאים את תשתיות בית החולים לטיפול בקורונה במקביל לתפעול השוטף של כל המערכים והמחלקות.

בסיכומה של שנה, אני מבקש להודות לחבריי להנהלת בית החולים, למנכ"ל כללית ולכל הנהלת הכללית על הסיוע והתמיכה בנו במטרה להתאים את בית החולים לצורכי האוכלוסייה, ובמיוחד – אני מבקש להודות לכם ולבני משפחותיכם.
השבוע, התכנסו מנהלי בתי החולים בישראל לשיחת וידאו עם נשיא המדינה מר ראובן ריבלין. המסר שביקש הנשיא להעביר אליכם הוא שמדינת ישראל מעריכה עד מאד ומוקירה את תרומת בתי החולים להתמודדות שלנו במערכה מאתגרת ומתמשכת זאת.
שיחה עם נשיא המדינה.jpgחגי תשרי שבפתח, הם זמן לחשבון נפש של אדם עם עצמו.אני מאמין, שיותר מכל לימדה אותנו השנה שחלפה על חשיבותה של ערבות הדדית, על התלות של כל אחת ואחד מאיתנו בהתנהגות של החברים, של בני המשפחה ושל עמיתנו לעבודה.
בתקווה שהשנה הבאה תבוא עלינו לטובה, ובאיחולי שנה טובה לכם ולבני משפחותיכם.

שלכם,
ד"ר זיו רוזנבוים
מנהל המרכז הרפואי העמק.

מצטרפים לדף הפייסבוק של נטו העמקים ונשארים מעודכנים כל הזמן  


  חשבנו שיעניין אותך גם : 


משהו קטן וטוב

הבלוגים -טור ודעה 

 רק מעשים טובים   ח"כ אופיר כץ בהצעת חוק


אוכלים שותים

כושר ותזונה

מתכוני קיץ

הקיץ שומרים על בריאות הגוף!

לייף סטייל 

צרכנות 

טיפים , כתבות ,מוצרים חדשים .

כל מה שחדש על המדף