עפולה : הקשר העפולאי של סגן הרמטכ"ל החדש


12 Oct
12Oct

   עפולה
כל החדשות בקליק אחד !

כשנה בדיוק לאחר שהאלוף הרצי הלוי ביקר בעפולה והשתתף בטקס חנוכת הרחוב על שם סבא-רבא שלו הרב דוב הכהן קוקזצ"ל  – הוא מונה לתפקיד סגן הרמטכ"ל.  

לפני שנה בדיוק פנה ראש העיר עפולה אבי אלקבץ לאלוף פיקוד הדרום האלוף הרצי הלוי והזמין אותו לחנוכת רחוב על שמו של סבא-רבא שלו הרב דוב הכהן קוק זצ"ל שהיה רבה הראשון של העיר עפולה. לשיחה המרגשת בין השניים קדמה עבודת תחקיר של פקודיו של האלוף הלוי עוד שכיהן בתפקידו הקודם כראש אגף מודיעין של צה"ל לאחר שסיים קדנציה מוצלחת ועבר לפקד על פיקוד הדרום.

הפקודים של האלוף הלוי ביקשו להפתיע את האלוף ובמהלך חיפוש המידע הם גילו שסבא-רבא של האלוף שימש כרב הראשי הראשון של עפולה. בהמשך, הצליחו לשים את היד על חלופת מכתבים משנת 1984 עם גורמים בעיריית עפולה אך היוזמה לא קודמה מעולם. 

לאחר התגלית פנו הפקודים לעיריית עפולה וביקשו להנציח את הרב הראשון של העיר באמצעות קריאת רחוב על שמו. מי שהרימו את הכפפה, כאמור, הם ראש העיר אבי אלקבץ וסגנו עו"ד צורי כהן שאישרו את הבקשה בוועדת השמות העירונית ולאחר קבלת כל האישורים הנדרשים התקיים טקס החנוכה לרחוב שקשר את העיר עפולה בזו של משפחת קוק המורחבת ומשפחתו של האלוף הרצי הלוי. 

לפני מספר ימים, כשנה בדיוק לאחר הטקס המרגש, קיבל האלוף הלוי הודעה משמחת נוספת לפיה הוא ימונה לסגן הרמטכ"ל הבא של צה"ל. בין המברכים הרבים היה גם ראש העיר אבי אלקבץ ששלח ברכות לאלוף ומשפחתו וכתב בעמוד הפייסבוק: "מיד בשיחה הראשונה עם האלוף הבנתי שמדובר במשפחה יוצאת דופן במסירותם ובאהבתם העמוקה לעם ישראל, למדינת ישראל ולעפולה. אין לי ספק כי תפקיד סגן הרמטכ"ל אינו תפקידו האחרון בצה"ל ובמדינת ישראל. בשם כל תושבי עפולה שהיה לנו הכבוד שאבי סבך היה הרב הראשון שלנו, אנחנו מצדיעים לך ומאחלים לך בהצלחה".

עוד בחדשות עפולה
חדשות אירועים עדכונים

  חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

 נשים

 מתכונים ואוכל

טיפים והמלצות

הבלוגים