עפולה חצתה את 60 אלף התושבים-בכתבה >


13 Sep
13Sep

כל החדשות בקליק אחד !

עפולה חצתה החודש, לראשונה מאז היווסדה לפני כמעט 100 שנים, את רף 60 אלף התושבים

שתפו > 

עפולה חצתה את 60 אלף התושבים

עפולה חצתה החודש, לראשונה מאז היווסדה לפני כמעט 100 שנים, את רף 60 אלף התושבים ותפתח את השנה העברית החדשה עם מספר שיא של 60,004 תושבים, כך עולה מהנתונים שהעירייה קיבלה לפני מספר ימים ממנהל האוכלוסין של משרד הפנים. 

בימים האחרונים נחת על שולחנו של ראש העיר עפולה, אבי אלקבץ, מכתב משמח ובו נתוני מנהל האוכלוסין של משרד הפנים המגלה כי נכון לחודש אוגוסט 2020 חצה מספר התושבים החיים כיום בעפולה לראשונה את 60,000 התושבים. 


ע"פ הנתונים, ניתן לראות כי אחוז הצמיחה מתחילת הקדנציה של אבי אלקבץ בחודש נובמבר 2018 ועד חודש אוגוסט 2020 עומד על שיעור צמיחה חיובי של 8.24% כאשר כל שכונות העיר, ללא יוצא מן הכלל, נהנות מצמיחה חיובית ובראשן שכונת C1 שעמוד על שיעור 5.73% ביחס לחודש הקודם, רובע יזרעאל 0.73%, עפולה עילית 0.33%, גבעת המורה 0.17%, עפולה תחתית 0.11% ובסה"כ צמחה עפולה ב-0.47% ביחס לחודש קודם. 

אולי גם זה יעניין אותך:

> ישראל חוזרת לסגר - הפרטים המלאים על החלטת הממשלה

> עוד משהו קטן וטוב: תרומה מיוחדת לילדים המאושפזים במרכז הרפואי העמק מקבוצת כללית

כללית מחוז צפון מסכמת את תש"פ: מתייעלים ומשפרים את השירות גם בזמן קורונה

שיעור הצמיחה השנתי הממוצע של עפולה עומד על כ-5% בשנה ובכך מציב אותה במקום הרביעי בארץ בהגירה חיובית אחרי הערים ראש העין, באר יעקב וחריש. 

תושבי העיר הוותיקים וודאי זוכרים כי בשנות השמונים והתשעים דשדשה עפולה סביב 20-25 אלף תושבים וסבלה מהגירה שלילית, בעיקר של צעירי העיר אשר חיפשו את דרכם במרכז הארץ. עם קבלת ההחלטה של אבי אלקבץ "לחבר את העפולות" והקמת השכונה החדשה "רובע יזרעאל", החלה בנייה מסיבית בשכונה בה חיים כיום למעלה מ-8000 תושבים, רבים מהם הגיעו מחוץ לעיר, לצד תנופת בנייה בשכונות נוספות ברחבי העיר, והתחדשות עירונית באזורים הוותיקים, שהביאו לצמיחה החיובית של השנים האחרונות ולחציית 60 אלף התושבים. 

בעיריית עפולה קיבלו את הנתונים בסיפוק רב ואף יצרו קמפיין חיובי שמטרתו להבליט את מגוון האוכלוסייה בעיר באמצעות סרטונים קצרים המציגים את תושבי העיר, וותיקים וחדשים כאחד, מתחומים שונים כגון רפואה, אומנות, ספורט, הוראה, קריירה צבאית ועוד המציגים את תחום עיסוקם ומספרים על הקשר שלהם ואהבתם לעיר עפולה, כאשר בסרטון הסופי, המסכם את הקמפיין, נפגש ראש העיר אבי אלקבץ עם משפחה חדשה שהגיעה החודש לעיר והייתה זו שחצתה את רף 60,000 התושבים. 

ראש העיר אבי אלקבץ: "עפולה, בירת העמק, נחשבת כיום לאחת הערים המובילות בצפון במגוון תחומים כגון מערכת חינוך מובילה, תרבות ואמנות בפריחה, מסחר משגשג ותעסוקה צומחת, דיור איכותי ודרכי גישה ותחבורה נוחים כולל תחנת רכבת מרכזית. לאור כל זאת, לא פלא שמשפחות רבות בוחרות לקבוע את ביתם בעפולה".


מצטרפים לדף הפייסבוק של נטו העמקים ונשארים מעודכנים כל הזמן  


  חשבנו שיעניין אותך גם : 


משהו קטן וטוב

טור אישי  

 רק מעשים טובים   נגה שרון - בטור אישי


אוכלים שותים

כושר ותזונה

מתכוני קיץ

הקיץ שומרים על בריאות הגוף!

לייף סטייל 

צרכנות 

טיפים , כתבות ,מוצרים חדשים .

כל מה שחדש על המדף