5 דקות קריאה
18 Dec
18Decבשבוע שעבר אישרו ועדת ארגון ואסטרטגיה של דירקטוריון הרכבת וועדת השמות של רכבת ישראל לקרוא לתחנת בית שאן על שם דוד לוי ז"ל שהלך לעולמו לאחרונה.


ההחלטה אושרה בשבוע שעבר על ידי ועדת ארגון ואסטרטגיה של דירקטוריון הרכבת וועדת השמות של רכבת ישראל. ההחלטה התקבלה, בין היתר, בזכות תרומתו הרבה למדינת ישראל ולעיר בית שאן, עימה היה מזוהה.

ברכבת ישראל הסבירו כי "לאורך כל שנות עשייתו הציבורית, כתושב בית שאן, חבר מועצת העיר, ולאחר מכן בתפקידיו כחבר כנסת וכשר, טבע דוד לוי ז"ל חותם בתחומים רבים בישראל, במישור החברתי ובמישור המדיני כאחד, תוך הובלת מאבק בלתי מתפשר לקידום ערכי הצדק והשיויון, ושילוב כל חלקי האוכלוסייה ונציגיה בשערי הממלכתיות".

"עוד ייזכר דוד לוי ז"ל, כמי שרתם את כל משאביו המנהיגותיים כדי להעניק תנופה ותקומה לעשרות שכונות מצוקה וערי פיתוח. בזאת , קירב אוכלוסייה של מאות אלפים לישראליות וסלל את דרכם לשותפות משמעותית בהנהגת המדינה", נמסר עוד.

כשר השיכון היה דוד לוי ז"ל גורם מרכזי בפיתוח רשתות תעבורה מקיפות שחיברו בין ערים ובין שכונות וכן בין חבלי ארץ שונים. בזכות שיתוף הפעולה של דוד לוי ז"ל עם שרי תחבורה שכיהנו במשמרתו, הצליח להניב פרויקטים החשובים בתחום התחבורה. כשר החוץ, ביצר דוד לוי ז"ל את מעמדה של ישראל בקרב אומות העולם. ביסס וחידש קשרים דיפלומטיים עם עשרות מדינות ושילב את ישראל כחברה במוסדות וארגונים בינלאומיים התורמים למעמדה וליוקרתה", הוסיפו ברכבת ישראל.

שרת התחבורה מירי רגב מסרה: "מברכת על החלטת יו"ר רכבת ישראל משה שמעוני, מנכ"ל רכבת ישראל שיקו זנה, וחברי הדירקטוריון על ההחלטה לקרוא לתחנת הרכבת בבית שאן על שמו של דוד לוי ז"ל. זאת החלטה נכונה ומתבקשת לאור תרומתו של דוד לוי למדינת ישראל בכלל ולפריפריה הגאוגרפית והחברתית בפרט. דוד היה נער צעיר שעלה ארצה ממרוקו אל המעברה ועיירת פיתוח ומשם זינק למרכז העשייה הציבורית והחברתית. בתפקידיו כשר, סגן רה"מ, ח"כ וזכייתו כחתן פרס ישראל. דוד לוי ז"ל, היה אחד מהלוחמים החברתיים המשפיעים והבולטים ביותר בתולדות מדינת ישראל. לוחם חברתי, מנהיג עובדים ונציג עיירות הפיתוח והפריפריה, שהוביל פרויקטים חברתיים רבים ועמד בראש פרויקט שיקום שכונות".

אולי יעניין אותך גםהערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.