כללית משלימה :חופשת שחרור: אחרי 14 שנים של עצירות כרונית נרפאה – "חיי השתנו"


26 Jan
26Jan


 בריאות כל החדשות בקליק אחד !

חופשת שחרור: אחרי 14 שנים של עצירות כרונית נרפאה – "חיי השתנו"

אישה בת 45 עברה ניתוח לכריתת טחורים לפני כ-15 שנים ומאז היא סבלה מעצירות כרונית וכאבים קשים. כמעט על סף ייאוש היא החליטה לפנות לטיפולי רפואה משלימה והופנתה לסדרת טיפולי רפלקסולוגיה ושיאצו. הסוף היה שמח הרבה יותר: תוך עשרה טיפולים בלבד מערכת העיכול שלה חזרה לפעילות תקינה והיא החלה לחזור לשגרה. "היום אני מרגישה בריאה ומחוזקת יותר". סיפור אישי מהקרביים

מ' בת 45 סבלה שנים ארוכות מעצירות קשה שלוותה בכאבים עזים וחוסר נוחות במערכת העיכול. הקושי החל לפני כ-15 שנים, אז עברה ניתוח לכריתת טחורים בעקבות לידות וטיפולי הפריה ממושכים. מ' נותרה חסרת אונים ופנתה לכל מיני טיפולים בתקווה שיסיעו לה. 

כך למשל, היא השקיעה בשמנים יקרים להקלה על עצירות ואמבטיות עם חומרים שונים אולם הם לא הועילו לה והיא נותרה בסבלה. מצבה היה קשה כל כך שעל מנת שתוכל לגשת לשירותים היה עליה ליטול מדי יום, שלושה כדורי לקסין פורטה, תרופת מרשם במינון גבוה, שקיבלה מרופא המשפחה. התרופות אמנם סייעו נקודתית, אך היא החלה לפתח בהן תלות ורק בעזרתן הצליחה לרוקן את המעי, כשבמקביל, הכאבים לא פסקו לצד התסכול המתמשך והמתגבר.

לאחר שנים ארוכות של סבל, החליטה מ' לפנות לכללית רפואה משלימה, לאחר שאמה המליצה לה על הטיפולים במרפאת אם המושבות בעיר. היא נפגשה עם רופא מייעץ שהפנה אותה לטיפולי רפלקסולוגיה. "היא הגיע די נואשת", סיפר המטפל שלה, איתי גולן, המטפל ברפואה סינית במרפאות כללית רפואה משלימה כבר למעלה מעשור. 

כבר אחרי 3 טיפולים - פריצת הדרך והקלה ראשונה
בפגישתם הראשונה מ' עברה אבחון אצל גולן, במהלכו הוא הבחין כי אזור מערכת העיכול והמעי הגס נמצאים אצלה בחוסר תנועה כאשר האזור כולו קשה מאוד וכמעט לא מתפקד. "התחלנו לעבוד ברפלקסולוגיה על האזור המקושר למעיים", סיפר. "לאחר שראיתי שהטיפול אינו מספיק הוספתי נקודות לחיצה וטכניקות של שיאצו על הבטן". באמצעות סדרת לחיצות, גולן הניע את הבטן כדי לייצר תנועה במעי. "לאחר שלושה טיפולים היא הרגישה פתאום שהוקל לה ובעצת רופא המשפחה שלה, היא החלה להוריד את מינון הכדורים". 

בריאותה של מ' השתפרה באופו משמעותי. לאחר הטיפול העשירי, היא הרגישה שחל מפנה דרמטי בפעולת המעי שלה. "ככל שהתמידה בטיפולים, כך מערכת העיכול שלה החלה בהדרגה לחזור לפעילות תקינה והיא חשה הקלה עצומה", שיתף גולן. מ' פנתה לרופא המשפחה, שהחליט שבשלה העת להפסיק לחלוטין את הטיפול התרופתי. 

בשבועות הבאים מ' המשיכה להגיע לטיפולי תחזוקה כל שלושה שבועות וזאת כדי למנוע את הישנות העצירות. היום, מערכת העיכול שלה שבה לפעילות תקינה ואיתנה, ללא כל עזרה וללא סיוע תרופתי. "הגעתי לאיתי לאחר עשרות שנים של עצירות כרונית", היא משחזרת. "מראש נאמר לי שהטיפול יהיה ארוך ואיטי אך בסופה של הדרך, אוכל להגיע למצב שבה מערכת העיכול שלי תעבוד". 

"אני יכולה להגיד שחיי השתנו. הבעיה חלפה לה והיום אני מרגישה בריאה"

מ' המשיכה בטיפול במשך כשנה, עד ששבה לחיים תקינים לחלוטין. "תוך שלושה טיפולים אני יכולה להגיד שחיי השתנו. הבעיה חלפה לה והיום אני מרגישה בריאה ומחוזקת יותר", סיפרה.

על טיפולי שיאצו ורפלקסולוגיה 

שתי הטכניקות בהן השתמש גולן מבוססות על מגע, לחיצות ועיסוי והן עשויות לסייע בשורה של מצבים, בהם חולשה ומצבי לחץ, עייפות כללית וכאבי ראש, בעיות בשלד ובשרירים, בכאבי מחזור ומחזור לא סדיר ואף בגזים ובקשיי עיכול אצל תינוקות. טיפול בשיאצו מבוסס על לחץ של האגודלים והידיים במקומות שונים בגוף וכן הנעת כפות הידיים והרגליים והמפרקים של המטופל. טיפול רפלקסולוגי מאפשר למטופל לנטרל רעשי רקע ולהתרכז בקושי שהוביל אותו לטיפול ובעצם "לכבות את הסביבה". המטפל לוחץ ומעסה את כפות ידיו ורגליו של המטופל במסגרת הטיפול, מתוך עקרון מנחה שמערכות הגוף השונות משתקפות בכפות הידיים והרגליים. 

"הטיפול הזה הוא דוגמה אחת מיני רבות ליכולת של הרפואה הסינית לתמוך במצבים אקוטיים וכרוניים כאחד, כמו למשל במערכת העיכול ובמגוון עצום של בעיות רפואיות", מספר גולן. לדבריו, מדובר היה במקרה מיוחד בשל הסבל הרב שנגרם למטופלת שלו במשך שנים ארוכות. "חשוב שאנשים יידעו כי לרפואה המשלימה יש דרכים לסייע בכל מיני מצבים רפואיים והטיפולים עשויים להוביל להקלה בכאבים שונים ואף לנסות ולסייע בפיתרון בעיות שונות בגוף ובנפש". 

  חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

 נשים

 מתכונים ואוכל

הורוסקופ שבועי

הבלוגים