עכשיו באמת מחסלים עודפים!


01 Jul
01Julכל החדשות בקליק אחד !

כן, אנחנו יודעים שבכל סוף שבוע אתם מבטיחים לעצמכם שמחר דיאטה. אבל הפעם, התזונאית שלנו תעזור לכם גם לקיים. איך? עם הטיפים שהכי הצליחו לטיפוסים כמוכם

שתפו > 

זהו, זה הביס האחרון, מילה שלי! זה הכול בגלל החג, בגלל החתונה  הזאת. נו. עוד ארוחה ועוד ארוחה ועוד בצק ו...זהו, נגמר. חלאס! ביום ראשון מפסיקים לזלול וחוזרים לאכול שפוי. זוכרים את ההבטחה הזאת? שחוזרת על עצמה כל פעם? ומה קרה בסוף, זה באמת עבד?

נניח שהייתי מבקשת מכם לבחור בשני הטיפים הכי אפקטיביים שעזרו לכם להגיע ליעד, במה הייתם בוחרים?

אם אין לכם כאלה בשלוף, לא צריך לשבור את הראש. ריכזתי בשבילכם את הטיפים הכי נפוצים ויעילים שבחרו המטופלים שלי - קחו לכם רגע ובדקו. האם אתם:

• פורסים את הארוחות שלכם לאורך היום?
• שותים מספיק מים?
• לועסים היטב את האוכל?
• אוכלים בצורה מאוזנת - מכל אבות המזון במהלך היום?
• אוכלים בכמויות שמספקות אתכם, מבלי לסיים ארוחה בתחושת כבדות ובטן מתפוצצת?
• עוצרים ומקדישים זמן לארוחה, בלי לנשנש על הדרך?
• נותנים לתחושת הבטן שלכם להחליט מה כדאי לאכול, ולא למצב הרוח?

אם עניתם "לא" על חלק מהשאלות, אלה בדיוק הדברים שבהם כדאי לכם להתמקד. בחרו את השניים שנראים לכם הכי רלוונטיים ואפשריים ליישום, וצאו לדרך.

יומן אכילה כבר ניסיתם?

אולי זה בדיוק מה שאתם צריכים
270722183.jpg

איך מתחילים?

1. בונים תכנית פעולה.
אם למשל החלטתם להתחיל לפרוס את הארוחות לאורך היום, התוכנית יכולה להתמקד בלהחליט על זמני הכנת האוכל שישמש אתכם בעבודה, ואת הרכב רשימת הקניות שלכם (שאולי תכלול גם כמה קופסאות חדשות לאחסון אוכל).

אם בחרתם לעצור ולהקדיש לארוחה את הזמן המגיע לה (בעצם, לכם), תחשבו איך לעשות את זה: לקום משולחן העבודה שלכם ולאכול בחברת אחרים? לכבות את כל המסכים ולהתרכז בצלחת במקום במשימה הבאה?

2. מתחילים ליישם.
מתרגלים להקדיש 10 דקות לפני השינה להכנת האוכל - או לקום מעט יותר מוקדם. מחליטים מראש איפה תאכלו את ארוחת הצהריים, ומה תאכלו לארוחת ערב.

3. מתקנים ומעדכנים.
תנו לעצמכם יומיים-שלושה של הסתגלות, ואז כדאי לעצור ולבחון אם התוכנית אכן מתאימה לכם. אם לא, עדיף לשחרר חבל פה ושם איפה שלוחץ ולהתאים אותה אליכם כמיטב יכולתכם. גם אם זאת נראית לכם התפשרות, לעיתים קרובות זה עדיף על לא כלום.

איך עושים את זה נכון?
למשל, אם ניסיתם לאכול לאט במהלך יום העבודה שלכם, או להתרכז בתחושות הבטן בזמן שאתם עסוקים עם הילדים אחה"צ - אולי עדיף שתחליטו לשמור את האכילה האיטית והמודעת לזמן ביום שבו אתם פנויים יותר, למשל בערב או בשעות הבוקר.

ואם זה לא יצליח לי?

חשש טבעי, במיוחד למי שכבר צבר ניסיונות ואכזבות. אז מה עושים?
מעבר לטיפים הטכניים שהבאתי כאן, חשוב לחבר את היעד שהצבתם לכם לצרכים העמוקים שלכם.

למשל, משקל. עבור רבים המשקל הנכון נתפס כמטרה עליונה, בעוד שבפועל זה רק חלק מהתמונה. משקל היעד משקף את מה שחשוב לכם להשיג דרכו – האם זו תחושה טובה יותר כשמסתכלים במראה? קלילות? בריאות?

כשתעמדו על הסיבות העמוקות, תוכלו לחתור אליהן גם בדרכים אחרות (למשל, פעילות גופנית לחיזוק הבריאות ודימוי הגוף) כדי לשפר את התחושה הכללית. כשאנחנו מרגישים טוב יותר, יש לנו יותר כוחות פנימיים ומוטיבציה לעשות את הבחירות הנכונות, ולעמוד בהן.

סוף לתירוצים: ספורט על הדרך

לא יכולים לפנות לעצמכם זמן? לא צריך!
ספורט על הדרך

 

אופס, פישלתי. מה עכשיו???

אל ייאוש. רוב האנשים מועדים, וזה חלק מהעניין. הפוקוס צריך להיות לא על עצם הנפילה, אלא על איך מתייחסים אליה. מי שכבר עשה כמה ניסיונות לדיאטה יודע: מכל נפילה אפשר להתרומם, החיים חזקים וממשיכים הלאה. זוהי אחת הגדולות שלנו. נפלתם? תמיד תוכלו לחזור לתלם. איך? קודם כל לזכור שאנחנו רק בני אדם, וחלק מהייחוד שלנו הוא היכולת ללמוד מטעויות ומכישלונות, לחשב מסלול מחדש ולהסתער שוב על היעד.

מזכירה שוב: חשוב מאוד להציב מטרות ריאליות, שמפחיתות את סיכויי הנפילה. אצל 80% מהמטופלים שלי הנפילות מתחילות בקטן - רק התגובה אליהן מחריפה את המצב. אם לא תיבהלו, זה יהיה הרבה יותר קל. אז זה הזמן להתחבר לחמלה שבכם, ולהפנות אותה למי שהכי זקוק לה כרגע: אתם.

תמי אדיב היא תזונאית קלינית בכללית, מתמחה בסוכרת, בהשמנה, בניתוחים בריאטריים ובטבעונות


  חשבנו שיעניין אותך גם : 


משהו קטן וטוב

הבלוגים -טור ודעה 

 רק מעשים טובים   ח"כ אופיר כץ בהצעת חוק


אוכלים שותים

כושר ותזונה

מתכוני קיץ

הקיץ שומרים על בריאות הגוף!

לייף סטייל 

צרכנות 

טיפים , כתבות ,מוצרים חדשים .

כל מה שחדש על המדף