2 דקות קריאה
21 Sep
21Sep

כל החדשות בקליק אחד !

 המגזין 

הפסטיבל היזרעאלי הראשון למשפחות מיוחדות

פסטיבל ראשון מסוגו למשפחות להם ילדים/ בוגרים עם צרכים מיוחדים


הפסטיבל היזרעאלי למשפחות מיוחדות הוא פסטיבל המיועד למשפחות להם ילד/ה או בוגר/ת עם צרכים מיוחדים.

הפסטיבל התקיים השנה לראשונה בגן הלאומי בציפורי, והיה חגיגה לכל המשפחה, לציון השנה החדשה בקרב קהילת המשפחות המיוחדות.

בפסטיבל נערכו סדנאות odt ,חיזיון אורקולי, שזירת פרחים, בועות סבון, הרמת כוסית לשנה החדשה במעמד מ"מ וסגנית ראש המועצה - דליה אייל ומופע היתולי לבני המשפחה.

משפחות המרכז היזרעאלי התגבשו החל מסוף שנת 2019, בה הוקם המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות של אגף קהילה ורווחה. 

המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות הינו בית קהילתי עבור בני המשפחה להם ילד/ה או בוגר/ת עם צרכים מיוחדים. לאורך השנים הוקמו קבוצות טיפוליות מגוונות:

  • לאחים ואחיות: קבוצת כלבנות טיפולית ואתגרים בגובה

  • קבוצות הורים

  • קבוצת משפחות מטיילות

בנוסף, התקיימו אירועי פנאי, טיולים וימי שיא משותפים.

המרכז היזרעאלי הכשיר והקים קבוצת הנהגה הורית. הקבוצה נפגשת באופן תדיר ומהווה מצפן וכיווני דרך עבור העשייה של המרכז.

מאז 2021, מתקיימת במועצה פגישת שולחן עגול בנושא צרכים מיוחדים במטרה לקדם את הצרכים העולים מהשטח, בתחום הצרכים המיוחדים. הפגישות ההלו מתקיימות אחת לרבעון, בהובלת דליה אייל- מ"מ וסגנית ראש המועצה ובאחריות ליאת בן משה- מנהלת המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות באגף קהילה ורווחה. לשולחן העגול מוזמנים שותפים מכלל מחלקות ואגפי המועצה, יחד עם נציגי ההנהגה ההורית- בהובלת עדי קליין רחמים, מאלוני אבא. בשיתוף פעולה בין מחלקות, תושבים ובעלי תפקידים, מקדמים נושאים אלה ומעלים אותם לסדר היום הציבורי.

בימים אלה, המרכז היזרעאלי פתח שעריו והפך למרכז אזורי. המרכז מציע את שירותיו לתושבי המועצה המקומית רמת ישי, על מנת לאפשר למשפחות שכנות ליהנות מפעילויות ומענים מותאמים לקהילת הצרכים המיוחדים.  

הרעיון לפסטיבל נולד מתוך הצורך של קהילת המשפחות המיוחדות לייצר קהילה שנפגשת, מתייעצת ולעיתים אף נתמכת האחת בשנייה. 

קבוצתMRC  החליטה לאמץ את הפסטיבל ותרמה משאבים כספיים וכוח אדם על מנת להפיקו.

לי  יהב, מנהלת אגף קהילה ורווחה :"תחום הצרכים המיוחדים נמצא על סדר יומנו ואנו מקדישים לו תשומת לב רבה במטרה לפתח מנעד רחב של מענים. אנו רואים את המשפחות, ההורים, האחים, האחיות, הסבים והסבתות, חלק בלתי נפרד מצרכני השירות של המרכז. הפסטיבל היזרעאלי הראשון הוא עוד סמן לאופן בו אנו מבקשים להנגיש שירות."

ליאת בן משה, מנהלת המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות: "הקשר עם הפעילים והפעילות החברתיות של המרכז מתווה עבורנו את הדרך בה עלינו לפעול. אנו נמשיך לבחון את הצרכים ונדייק את המענים עבור בני המשפחה במטרה לפתח את החוסן המשפחתי והקהילתי".

דליה אייל, מ"מ וסגנית ראש המועצה, סיכמה: "אנו גאים בפעילות המרכז ובמענים הרבים שהוא מפתח ומציע למשפחות המיוחדות בעמק ומעתה, באזור. אנחנו שמחים שיש לכם כתובת ובית במועצה ומברכים על כך שקמה כאן קהילה חזקה ותומכת. ההצלחה שלנו היא ההצלחה שלכם!"


המגזין :פרובאנס הישראלי: איך הפך עמק יזרעאל להצלחה תיירותית?


כללית אסתטיקה-ניתוח למתיחת פנים הוא אולי הדרמטי ביותר מבחינת השינוי לטובה