5 דקות קריאה
26 Jan
26Jan

מתחקיר פיקוד העורף על אירוע פגיעת הרקטה בגולן שבו נהרגו בני הזוג ברנס ז"ל, עולה כי כלל ההתרעות הקיימות פעלו כנדרש, אך בני הזוג ככל הנראה לא קיבלו אותן, זו הסיבה לכך

היום (חמישי) פורסם תחקיר ראשוני בפיקוד העורף לאירוע פגיעת הרקטה בגולן שבו נהרגו בני הזוג ברנס ז"ל. ממנו עולה כי כלל מערכות ההתרעה הקיימות פעלו כנדרש, אך נדרש לבחון תיקונים ביישומון פיקוד העורף כדי להתגבר על שיבושי ה-GPS שלא מאפשרים לקבל התרעה כך פרסם דורון קדוש בגל"צ.

כאמור, מפקד פיקוד העורף כינס אמש תחקיר ראשוני לאירוע שבו נהרגו בני הזוג ברנס. מהתחקיר עולה כי מערכות ההתרעה של הפיקוד הופעלו בזמן הנדרש בזמן ירי הרקטות – ביישובים ובבסיס הצבאי – אך לא ידוע האם בני הזוג קיבלו את ההתרעה, מאחר שהם היו בנסיעה באזור המוגדר "שטח פתוח" וסובל משיבושי GPS.

עוד עולה מהתחקיר כי בני הזוג נהרגו ככל הנראה מהמטח הראשון ששוגר לעברם, שבו הופעלה התרעה ביישוב קדמת צבי הסמוך, אך לא הופעלה התרעה ביישוב מגוריהם אורטל. כמו כן, הצופר שנמצא בבסיס הצה"לי הסמוך, מאות מטרים מהזירה בה נהרגו, כן פעל – אך לא ידוע האם שמעו אותו.

בפיקוד העורף מודים כי סוגיית חסימות ה-GPS היא אכן בעיה מורכבת, שעדיין לא קיימים כלל הפתרונות הנדרשים עבור תושבים שחווים את השיבושים באזורם. ולכן מפקד פיקוד העורף הנחה לבחון שורה של פתרונות טכנולוגיים ותיקונים ביישומון, שיאפשרו להרחיב את היכולת לספק התרעה לאזרחים.

------------------------------

 עוד בחדשות המרכז הרפואי העמק

בזכות אבחון מהיר ומדויק ניצלו חייו של פעוט בן 8 חודשים מהצפון 

בהערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.