5 דקות קריאה
07 Jan
07Jan

כל החדשות בקליק אחד !

  עפולה

מגדל העמק

בית שאן

 נוף הגליל

 טבריה 

 טבעון רמת ישי

קריית שמונה 

 גליל תחתון

  יקנעם

  גליל עליון

מ.א יזרעאל

רמת הגולן


חייו של פעוט שבלע מגנטים ניצלו בזכות ניתוח חירום שעבר במרכז הרפואי העמק


חייו של פעוט שבלע מגנטים ניצלו בזכות ניתוח חירום שעבר במרכז הרפואי העמק

פעוט בן שנתיים מהצפון שבלע כדורי מגנט זעירים פונה השבוע למרכז הרפואי העמק כשהוא בסכנת חיים ועם נזק חמור שנגרם למעיים. הוא עבר ניתוח חירום שהציל את חייו.

"לאחר לילה של הקאות ושלשולים לקחנו את הבן שלנו לרופא הילדים", סיפר אביו של הפעוט. "הרופא הבין שהילד סובל מכאבי בטן עזים, נראה מיובש ותשוש ולכן והפנה אותנו למחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי העמק. לאחר בדיקות מקיפות שכללו צילום חזה ובטן ואולטרסאונד גילו שהבן שלי בלע 8 מגנטים קטנים שגרמו לנזק רב במעיים. תוך שעה מרגע האבחון הוא כבר נכנס לניתוח חירום שהציל את חייו. הצוות שטיפל בנו עשה הכל ברגישות ומקצועיות, הם תמכו בנו ברגעים הקשים. לאחר הניתוח הוא הועבר למחלקה לטיפול נמרץ בילדים וזה הרגע שבו הבנו עד כמה הילד היה בסכנת חיים. קשה לראות את התינוק שלנו בן השנתיים מורדם ומונשם, מחובר להמון מכשירים. לאחר שהעירו אותו ומצבו השתפר, הוא היה צריך להיות בצום מספר ימים, ורק אז יכולנו להתחיל בתזונה מותאמת. אני מבקש להזהיר את כל ההורים, הרחיקו בבקשה את המגנטים מהבתים, בדקו עם מה הילדים שלכם משחקים גם כשהם לא בבית וחסכו מהם ומכם המון סבל וכאב".  

ד"ר מרק ארקוביץ', מנהל המחלקה לכירורגית ילדים, שניתח את הפעוט, מסביר: "מגנטים הם משחק מסוכן מאוד עבור ילדים. כאשר הפעוט בולע יותר ממגנט אחד, הם נצמדים זה לזה בתוך מערכת העיכול ועלולים לגרום לקרעים במעיים ואז תכולת המזון במעיים נפלטת אל הבטן וזו סכנת חיים של ממש. במקרה הזה המטופל הגיע עם נמק במעי אחרי ששמונה המגנטים שהוא בלע נצמדו אחד לשני וחסמו את זרימת הדם לאזור. המגנטים חסמו את תנועת המזון במערכת העיכול. בניתוח החירום הוצאנו את המגנטים, והסרנו שני אזורים שהיו נמקים וביצענו השקה של החלקים הבריאים. לצערי, פעוטות שבולעים מגנטים זה אירוע שכיח והטיפול הכי טוב הוא פשוט למנוע מקרים אלו. הרחיקו מהישג ידם של ילדים מגנטים ואם עולה חשש שהפעוט בלע מגנטים, או חפצים אחרים חשוב מייד לפנות לטיפול רפואי", סיכם ד"ר ארקוביץ'.


מצ"ב תמונת דימות של המגנטים במעי . קרדיט צילום: דוברות המרכז הרפואי


בריאות - כללית : מעכשיו תרופות מבית המרקחת באמצעות שליח עד הבית


רשת מרפאות כללית סמייל 

מרחיבה את תחום שירותי האסתטיקה הדנטלית המוצעות במרפאותיה בעפולה     עוד באותו נושא


יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות – עכשיו זה שקוף !

 הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.