אבי אלקבץ: "מנהלות בתי הספר שלנו הן טייסות מעולות"


13 Jan
13Jan

אבי אלקבץ: "מנהלות בתי הספר שלנו הן טייסות מעולות" 

אמר את הדברים במהלך ביקור של מנהלת החינוך היסודי במשרד החינוך אתי סאסי שהגיעה לסיור עבודה והתרשמות בשלושה בתי הספר יסודיים בעפולה.  

מנהלת האגף לחינוך יסודי במשרד החינוך, אתי סאסי, התארחה בעפולה וסיירה בשלושה בתי ספר יסודיים בעפולה "גוונים", "בית זאב" ו"אלון יזרעאל", בליווי מפקחת המחוז ד"ר סיגל ברגר, מפקחות ומנהלות בתי הספר. במהלך הסיורים נחשפה סאסי לתהליכים ומדיניות שמובילות מנהלות בתי הספר, שהציבו יעד חינוכי ברור להפוך את החינוך בעפולה בעידן בו המציאות משתנה, ליצור שוויון הזדמנויות ולצמצם פערים.

במהלך הסיור בבית הספר "אלון יזרעאל" הדגימו התלמידים שיטת לימוד והטמעה ייחודית של השפה האנגלית, באמצעות שירה ומוסיקה ובבית הספר "בית זאב" הציגו תהליך של איכות ארגונית וקיבלו שבחים על הטמעה מוצלחת של התהליך. לסיור בבית הספר "גוונים" נחשפה מנהלת האגף לחללי תלת מימד בחממות הטכנולוגיות ובחדרי יזמות שם התלמידים הדגימו בפניה שלל ביצועים וידע בעולם של יזמות וחדשנות. ראש העיר אבי אלקבץ השתתף בסיור יחד עם ראש מינהל החינוך טינה ולדמן שסקרה את אתגרי מערכת החינוך בעפולה. 

מנהלת אגף היסודי סאסי סיכמה את הביקור והביעה את התרשמות העמוקה מהפעילות בבתי הספר לאור האתגרים. "סיירתי בשלושה בתי ספר וניכר כי למנהלות השפעה ממשית על בית ספרן. ככלל המהות של החינוך בבתי הספר היסודיים היא להתוות יסודות לרכישת הקריאה והכתיבה ומי שאחראי על המשימה הגדולה הזאת זה הבית הספר יסודי. בעפולה אני יכולה לומר שיש מחויבות של בית ספר שעד לסוף כיתה ב' מאה אחוז מהילדים יצליחו לקרוא ולכתוב, זה יעד מאוד שאפתני, זו אחת מהמשימות הדרמטיות הקריטיות בכל מערכת חינוך פה אומץ ניהולי לשים פה את הדגש בתשתית חזקה אני מאוד מעריכה ומחזקת את הדרך של מנהלות בתי הספר".

אבי אלקבץ, ביקש ממנהלת האגף סאסי להגביר את היצע את תכניות ההעשרה של משרד החינוך במערכת החינוך העירונית בעפולה. "המנהלות שלנו הן טייסות מעולות שידועות כמי שהראש שלהן נמצא למעלה בעננים יחד עם זאת הרגליים שלהן תמיד על הקרקע. אנחנו מצויים בתהליך של קצב פיתוח מואץ עם גידול אוכלוסייה מהיר, כעיר שחרטה על דיגלה להוביל ולהשקיע בחינוך בראש סדר העדיפויות נדאג להמשיך ולהשקיע בחינוך תקציבים גדולים ואני מאמין שהתוצאות לא יאחרו לבוא".

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל: afulanow@gmail.com

                                        

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך