3 דקות קריאה
16 Jun
16Jun

 

אחד החששות שצפים ועולים בקרב מטופלות ומטופלים אונקולוגיים הוא נשירת השיער שנגרמת כתופעת לוואי לא רצויה של הטיפולים הכימותרפיים.

בשורה חדשה במרכז הרפואי "העמק" – 

טכנולוגיה חדישה למניעת נשירת השיער של חולי הסרטן במערך האונקולוגיה

אחד החששות שצפים ועולים בקרב מטופלות ומטופלים אונקולוגיים הוא נשירת השיער שנגרמת כתופעת לוואי לא רצויה של הטיפולים הכימותרפיים. 

במערך האונקולוגיה "בית שולמית" שבמרכז הרפואי העמק הוכנסה באחרונה לשימוש טכנולוגיית "כובע הקרח" שמטרתה לצמצם את התקרחות השיער הנגרמת במהלך הטיפולים הכימותרפיים.

"זוהי בשורה טכנולוגית חדשנית שמסייעת למטופלים בהתמודדות עם הטיפולים", מסביר פרופ' גיל בר סלע, מנהל מערך האונקולוגיה 'בית שולמית' במרכז הרפואי העמק. "מדובר במערכת שמקררת ומכווצת את כלי הדם הקטנים בקרקפת וכך מצמצמת את הסיכוי שהחומר התרופתי של הכימותרפיה יחדור לזקיקי השיער ויהרוס אותם. תופעת איבוד השיער במהלך הטיפולים מטרידה מאד מטופלות וגם מטופלים. ההתמודדות עם המחלה והטיפולים היא קשה ומאתגרת, ואנו משלבים דרכים חדשות ומותאמות כדי לסייע למטופלים לשמור על החוסן שנדרש להם למאבק במחלה, גם על ידי שמירה על השיער ועל המראה שלהם". הדגיש פרופ' בר סלע.

קסדת קירור הקרקפת מותקנת על ראשן של המטופלות בזמן הטיפולים הכימותרפיים על ידי האחיות של המערך שהוכשרו במיוחד להפעלת הטכנולוגיה החדשה. "מדובר בטיפול שאינו גורם לכאב, אך במידה שהמטופלת תדווח על אי נוחות ניתן להיעזר במשככי כאב", הסביר פרופ' בר סלע. הטיפול החדש ניתן כחלק מהשירות של מערך אונקולוגיה לכל מטופל ומטופלת שמעוניינים להיעזר בקסדת הקירור. 

בינתיים ב'העמק' ממשיכים לעצב מציאות רפואית חדשה לתושבי הצפון ובנייתו של בית החולים האונקולוגי החדשני ׳בית שולמית׳ מתקרב למועד אכלוסו וחנוכתו. בניין ׳בית שולמית׳ ירכז בתוכו את הטיפולים האונקולוגיים המתקדמים ביותר עבור תושבי הצפון, ובהם מתקני רדיותרפיה לטיפולי קרינה מהסוג המתקדם בעולם, מחלקות אשפוז, מרכזים לטיפולי יום ומעבדות מחקר, וזאת לצד מרכז לטיפולי גוף ונפש עבור חולות וחולי סרטן. 


מצורפות תמונה של המטופלת והאחיות לשימוש  קרדיט: דוברות המרכז המרכז הרפואי העמק

אולי יעניין אותך גם


 
     עוד באותו נושא


יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות – עכשיו זה שקוף !

 


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.