. ראש הממשלה הודיע על חבילת סיוע מיוחדת לשיקום נזקי השריפה בשטחים הציבוריים בנוף הגליל


14 Oct
14Oct

          נוף הגליל כל החדשות בקליק אחד !


בעקבות מכבש הלחצים שהפעיל ראש עיריית נוף הגליל רונן פלוט

ראש הממשלה הודיע על חבילת סיוע מיוחדת לשיקום נזקי השריפה בשטחים הציבוריים בנוף הגליל, בהשקעה של עד 30 מיליון שקלי

ביום שלמחרת השריפה, לאחר שנחשפו בנוף הגליל התוצאות הקשות של אירוע שריפה הגדולה ביותר בתולדות העיר החל ראש העיר רונן פלוט לקיים מרתון שיחות ומפגשים עם שרים, חברי כנסת ומנכ"לים של משרדי ממשלה במטרה להזרים לעיר חבילת סיוע ממשלתי מיוחד לשיקום הרס השטחים הציבוריים והמתקנים שניזוקו. עוד  ביום שבת נפגש פלוט עם שר החינוך יואב גלנט, שר המודיעין אלי כהן, חברת הכנסת אורנה ברביבאי ומנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ שהגיעו לעיר. פלוט סייר איתם בשכונות שנפגעו בשריפה ולקח אותם לראות מקרוב את הבתים שניזוקו ולפגוש את המשפחות: "יש כאן נזק פרטי וציבורי כבד מאוד וצריך לטפל בו מהר, יעיל ובאפס ביורוקרטיה" אמר פלוט וביקש סיוע מהשלטון המרכזי.  שר המודיעין אלי כהן ושר הכלכלה עמיר פרץ הרימו את הכפפה עוד באותו ערב ובמוצאי שבת פרסמו הודעה מטעמם לפיה בכוונתם להגיש לשולחן הממשלה בישיבתה ביום שני בקשה להכיר בנוף הגליל כאזור מוכה אסון בעקבות נזקי השריפה.

ביום ראשון בבוקר הגיעה לעיר צמרת קק"ל בראשות נציגי ההנהלה ירון אוחיון ועומרי בונה. בהמשך הגיע מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן והממונה על המחוז בועז יוסף. השניים יצאו לסיור בשכונות שנפגעו בשריפה וביקרו בבתים של משפחות. ראש העיר פלוט ציין כי משרד הפנים היה הראשון לסייע לאחר שאישר במידי את הבקשה לשכן את המשפחות המפונות במלון פלז'ה והעביר 3300 חבילות מצרכי מזון למפונים מבתיהם :"אנחנו כדי לעזור"   אמר מנכ"ל משרד הפנים

   חדשות נטו העמקים והגליל

  עוד כתבות בנושא

 

בהמשך היום קיים פלוט סדרת פגישות עם חברי כנסת שהגיעו לעיר : משה ארבל (ש"ס) אופיר סופר( ימינה)  אופיר כ"ץ ( ליכוד), אלכס קושניר (ישראל ביתנו) וראשי הרשימה המשותפת. כמו כן התקיימו שיחות טלפון עם יו"ר המרכז לשלטון  מקומי חיים ביבס, שרת התפוצות עומר ינקלביץ' ועוד. המאמצים נשאו פרי וביום שני בבוקר יצאה הודעה מיוחדת מטעמו של ראש הממשלה לפיה לבקשת השרים אלי כהן ועמיר פרץ תובא בתוך 48 שעות החלטת ממשלה להעניק סיוע מיוחד לשיקום השטחים הציבוריים בנוף הגליל בהשקעה של עד 30 מיליון שקלים :"זה יעזור לנו לשקם את ההרס ולהקים מחדש את המתקנים שהושחתו בשריפה" אמר ראש העיר רונן פלוט.


מצטרפים לדף הפייסבוק של נטו העמקים ונשארים מעודכנים כל הזמן  

  חשבנו שיעניין אותך גם : 


משהו קטן וטוב

טור אישי  

 רק מעשים טובים   נגה שרון - בטור אישי


אוכלים שותים

כושר ותזונה

מתכוני קיץ

הקיץ שומרים על בריאות הגוף!

לייף סטייל 

צרכנות 

טיפים , כתבות ,מוצרים חדשים .

כל מה שחדש על המדף