4 דקות קריאה
27 Jul
27Jul


כל החדשות בקליק אחד !

מבזקי חדשות היום: עדכונים ומבזקים בזמן אמת 

   חדשות

טיפול בגלי רדיו לדליפת שתן: לא פולשני וללא כאב

ד"ר רונן גולד וד"ר דודי דרול, מומחים בגינקולוגיה, אורוגינקולוגיה, שיקום רצפת האגן ואסתטיקה גינקולוגית

כללית אסתטיקה מציעה טיפול חדשני בטכנולוגית ה-RF המתקדמת ביותר בעולם הרפואה ומאושרת על ידי ה-FDA האמריקני המאפשר לטפל בבעיות כמו בריחת השתן ויובש בנרתיק באופן בטיחותי ללא כאב, ללא הרדמה וללא התערבות כירורגית

בריחת שתן ויובש נרתיקי הם מנת חלקן של נשים רבות. למרות שהתופעה שכיחה, נשים רבות נמנעות מטיפול רפואי בשל מבוכה או הסתרה, ואף בשל הזנחה. מחקרים מעידים כי נשים יסבלו שש וחצי שנים מבריחת שתן לפני שישתפו איש מקצוע. התופעה מאפיינת במיוחד נשים בשנות הארבעים לחייהן, לאחר הריונות ולידות, ששרירי רצפת האגן שלהן רפויים והנרתיק עבר שינויים משמעותיים, אך לא רק. למעשה, 80% מהנשים יסבלו בשלב כזה או אחר מבריחת שתן, שתגרום להן מבוכה רבה וחוסר נוחות. מכשור מתקדם שזמין במרפאות כללית אסתטיקה עשוי לשים קץ לתופעה ולשנות את חייהן של נשים רבות. מדובר בטכנולוגיית RF המבוססת על גלי רדיו וגורמת למהפכה של ממש בתחום.

תוצאה מיידית: ללא הרדמה, ללא ניתוח וללא כאב

הטיפול מתרחש בקליניקה של רופא הנשים, ללא הרדמה או התערבות כירורגית. במהלך הטיפול, המכשיר מוחדר לנרתיק לעומק של שני סנטימטרים ומחמם את העור לטמפרטורה של 43° מעלות, ללא תחושת כאב, תוך השפעה גם על רקמות עמוקות יותר. כל מפגש אורך בין עשרים דקות לחצי שעה וכדי להגיע לתוצאות הרצויות מומלץ לגשת לשלושה טיפולים כל שלושה שבועות.

כבר לאחר הטיפול הראשון ניתן לחוש בשינוי. כמו כן, לצד חיזוק שרירי רצפת האגן וטיפול בבריחת שתן, חל שיפור במראה האסתטי של האזור תוך אפשרות להצרת הנרתיק וטיפול ביובש נרתיקי. בנוסף, הטיפול עשוי למנוע ניתוח עתידי או התערבות כירורגית המלווה בסיכונים ותופעות לוואי. הציוד המתקדם פותח בארץ וזכה לאישור מנהל המזון והתרופות האמריקני.

ללא ימי מחלה: התאוששות מהירה וטיפול בטיחותי

בסיום הטיפול הראשון ניתן לחזור לשגרה, אולם מומלץ להימנע משטיפה אינטימית במים חמים וקיום יחסי מין בארבעת הימים שלאחר לטיפול. כמו כן, עישון בסמוך לטיפול אינו מומלץ, הוא עלול להאט את זרימת הדם ואת קצב שיקום התאים. הטיפול מבוצע בציוד בטיחותי ונעשה על ידי רופא מוסמך בלבד שיעדכן על תופעות הלוואי בהתאם למצב הרפואי הייחודי של כל אישה. לטיפול בטכנולוגיית FR אלטרנטיבות שונות. כך למשל ניתן לעבור טיפול בלייזר או ניתוח פלסטי לתיקון פגמים רפואיים ולשיפור מראה הנרתיק, אולם מדובר בטיפולים פולשניים בהרדמה או בטיפולים שבצידם עלולים להופיע תופעות לוואי וסיבוכים משמעותיים.

חזית הטכנולוגיה: ציוד מתקדם וצוות רפואי עתיר ניסיון

טכנולוגיית ה-RF החדשה זמינה במרפאות כללית אסתטיקה בפריסה ארצית (ותחילה במרפאת הרשת בירושלים). המרפאות מעניקות אחריות רחבה גם שנים לאחר הטיפול ותמיכה מלאה לנשים המטופלות, תוך גישה לתיק ולהיסטוריה הרפואיים ומתן מענה מקיף. חדרי הטיפול ערוכים למקרי חירום ומצוידים במכשור מתקדם העומד בתקנים מחמירים בינלאומיים לטיפול בתרחישים שונים ותחת פיקוח קפדני של שירותי בריאות כללית ומשרד הבריאות. הצוות המטפל, רופאים מומחים באסתטיקה וגינלית, עבר הכשרה ייעודית ובעל ניסיון רב.

לפני תחילת הטיפול, רופא הנשים ברשת מרפאות כללית אסתטיקה יערוך בירור רפואי מקיף ויעניק ייעוץ בהתאם למצב הרפואי ולבעיות ויתאים את הטיפול המיטבי תוך מתן מענה כולל. לפני תחילת הטיפולים מומלץ לערוך תיאום ציפיות עם הרופא המטפל ולהבין מהן התוצאות הצפויות. הטיפול מתאים לכל גיל ומומלץ במיוחד לנשים שסיימו את שלב ההיריון בחייהן. לצד זה, הטיפול אינו מתאים לנשים בהיריון ומניקות או בשלב טיפולי הפריות, וכן לנשים שבגופן הושתל קוצב לב או שיש להן היסטוריה של התמודדות עם מחלת הסרטן. כמו כן, הטיפול יידחה או ימנע במקרים של סוכרת לא מאוזנת, דלקת בנרתיק, הרפס באיבר המין או פציעה.

לעמוד הטיפול אסתטיקה וגינלית באתר כללית אסתטיקה

איפה ניתן הטיפול?

במרפאות כללית אסתטיקה: חיפהתל אביבירושלים ובאר שבע.

מהו אורך הטיפול?

מדובר על סדרה של 3 טיפולים, כל אחד באורך 20 דקות בלבד. עם חזרה מיידית לפעילות.

מהי עלות הטיפולים?

המחיר לטיפול בודד הוא 3,000 ₪ לטיפול. במהלך הייעוץ ובדיקת הרופא, יקבעו מספר הטיפולים הנדרשים לטיפול בבעיה איתה מתמודדת המטופלת.
מתנדב מצטיין מרחב גלבוע של מד"א

העמק במקום ה3 בין כל בתי החולים הגדולים בישראל

כללית אסתטיקה-ניתוח למתיחת פנים הוא אולי הדרמטי ביותר מבחינת השינוי לטובה