4 דקות קריאה
01 Aug
01Aug

כל החדשות בקליק אחד !

מבזקי חדשות היום: עדכונים ומבזקים בזמן אמת 

 חדשות

תוך 24 שעות מפקחי משרד החקלאות מנעו הפצתן של כ-13 אלף ביצים ממשק ששטף ביצים בניגוד להנחיות תוך יצירת סיכון לבריאות הציבור. 

המפקחים סיכלו גם ניסיון הברחה של טון וחצי בטטות שמקורן ברצועת עזה.משרד החקלאות מדגיש כי יש להקפיד ולצרוך תוצרת חקלאית מפוקחת בלבד. צריכת מוצרים מן הצומח או מוצרים מן החי שאינם תחת פיקוח מהווה סכנה ממשית לבריאות הציבור ועלולה לגרום לחדירת מזיקים לארץ

סוף שבוע פורה עבר על מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר. בתוך 24 שעות בלבד נמנע שיווקם של אלפי ביצים  כך, במסגרת פעילות במושב דוב"ב שבגליל העליון, מצא מפקח מטעם מערך בריאות העוף של השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, עובד ששטף ביצים שיועדו למאכל אדם במשק מטילות שביישוב. כל הביצים במשק הושמדו, כ- 13,000 ביצים, וכנגד בעלי המשק נפתחו הליכים משפטיים. 

ככלל, שטיפת ביצים היא פרקטיקה מסוכנת, שנעשית כדי "לנקות" את הביצה מלכלוך ולהעניק לה מראה חלק ונקי. ביצים מלוכלכות, על פי חוק, אסורות לשיווק כביצי מאכל, ולכן מופנות לתעשייה לעיבוד תרמי (טיפול בחום). במשרד החקלאות מבהירים כי שטיפת ביצים מהווה סכנה ממשית לבריאות הציבור. זאת מכיוון שבזמן השטיפה עלולים לחדור לתוך הביצה מזהמים וחיידקים שונים. חלק מהחיידקים גורמים לקלקול הביצה בעוד שחלקם , לרבות סלמונלה, אינם גורמים לשינוי שניתן לזהות במהלך השיקוף במכון המיון. ביצים כאלו ישווקו לצרכן תוך סיכון בריאותו.
משרד החקלאות חוזר וממליץ לציבור לצרוך ביצים חתומות וארוזות בלבד, ולרכוש אותן אך ורק בחנויות ממוזגות. בבית מומלץ לאחסן אותן במקרר הביתי. 

בריאות :לרגל שבוע התזונה והתזונאי הלאומי, ישבנו לשיחת אחד על אחד עם רפי שטקלר - תזונאי בכללית מחוז צפון.


שווה קריאה: מעכשיו בכללית סמייל-בדיקה ראשונית של רופא שיניים באמצעות שיחת וידאו


בריאות :גם דברים טובים קורים במרכז הרפואי העמק מומחים בטיפול וניתוח עקמת גבית