עפולה : בית הספר אלון יזרעאל בית ספר אלון יזרעאל מעפולה קטף את המקום הראשון ביריד חקר מדעים


23 May
23May


   עפולהזכו במקום הראשון לאחר שהמציאו את ה"פחכם" לחסכון וייעול ברשימת הקניות

עפולה: בית הספר אלון יזרעאל בית ספר אלון יזרעאל מעפולה קטף את המקום הראשון ביריד חקר מדעים

שתי קבוצות מדעים מבית הספר אלון יזרעאל זכו במקום הראשון לאחר שהמציאו את ה"פחכם" לחסכון וייעול ברשימת הקניות וכן צמיד ייחודי שמטרתו להתריע על שמירת מרחק בעת התפרצות קורונה.  

גם בשנה מאתגרת זו, נבחרו שתי קבוצות חקר משתי כיתות ו' בבית ספר "אלון יזרעאל", בעפולה שעבדו בעיקר מרחוק- גילו אחריות ויצירתיות, עבדו בקבוצות, חשבו על רעיונות שונים שעלו בעקבות בעיות שנתקלו בהן ביום יום, עברו תהליך שבסופו פיתחו שני מוצרים חדשים העונים על הצרכים שלהם ושאינם קיימים בשוק. 

בקבוצה הראשונה בה חברים אביב בורוס, אפרת בנדיקט, יהלי שליו עבדו בשנה האחרונה האחרונה את ה"פחכם" שמטרתו ייעול רשימת הקניות (במטרה לא לפספס מוצר שצריך ולא לקנות מוצר שאין בו צורך) ע"י מערכת טכנולוגית שמתעדת כל מוצר שהתרוקן ונזרק לאשפה בעזרת צילום, רשימה זו עוברת בעזרת wi-fi  לתיקייה בסמארטפון, מערכת זו מתכווננת ומתאימה את עצמה לסוגים וגדלים שונים של פחי אשפה ע"י זרועות מתכווננות.

קבוצה השנייה בה חברים אורטל יחיא, נעמה שושני, רוני שמליה, אנסטסיה אדלר. בעקבות נגיף הקורונה והקושי בהקפדה על שמירת החוקים פיתחו התלמידות את צמיד ה Distance שתפקידו להתריע על מרחק שהוא פחות מ- 2 מטר בעזרת חיישן מרחק. את הרעיון לקחו מאביזר טכנולוגי שנמצא ברכב המוביליי ושילבו בין עטית המסכה לשמירת המרחק ובמהלך התהליך שינו את המוצר מספר פעמים עד שהגיעו לרעיון הסופי. 

שתי הקבוצות נבחרו להציג את המוצר בתחרות המחוזית שהתקיימה ביום ראשון, התלמידים הציגו בעזרת סרטון את המוצר שפיתחו והקבוצה שפיתחה את צמיד ה Distance עלתה לייצג את מחוז צפון בתחרות הארצית שהתקיימה ביום שלישי. את שתי הקבוצות הובילה במקצועיות מורת המדעים ליאת מזרחי.

מנהלת בית הספר, מיכל ברובן אמר: "גאים ונרגשים לייצג בפעם השלישית את בית הספר שלנו, את עפולה ואת מחוז צפון".


 חדשות הבריאות - בנטו העמקים והגליל  חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

מתכונים ואוכל

 חוק ומשפט

הורוסקופ שבועי

מספרים ש...