עפולה : הפסנתרנית הילה קוליק מעפולה נוסעת לכבוש (שוב) את ניו יורק


13 Jun
13Jun


   עפולההפסנתרנית המוכשרת שגדלה בעפולה והספיקה לנגן עם נגני הג'אז המובילים בעולם

 

הפסנתרנית הילה קוליק מעפולה נוסעת לכבוש (שוב) את ניו יורק

הפסנתרנית המוכשרת שגדלה בעפולה והספיקה לנגן עם נגני הג'אז המובילים בעולם על הבמות הנחשבות ביותר, חוזרת לכבוש את ניו-יורק עם אלבום בכורה חדש שנה לאחר שעזבה את התפוח הגדול בגלל התפרצות נגיף הקורונה. 

כמעט שבע שנים חיה הפסנתרנית המוכשרת הילה קוליק מעפולה בניו יורק. לפני כשנה חזרה הביתה מיד עם התפרצות נגיף הקורונה ובקרוב היא תשוב לעיר הגדולה כדי להקליט את אלבום הבכורה שלה ולשוב לכבוש את הבמות הנחשבות ביותר של עולם הג'אז. 

  חדשות הבריאות בעמק

קוליק (36), נולדה וגדלה בעפולה ואת צעדיה הראשונים בעולם המוזיקה עשתה כבר בגיל 7 כתלמידת פסנתר במועצת פועלי עפולה שם פעל הקונסרבטוריון העירוני במשך 5 שנים ובהמשך עברה ללמוד בבית האומנויות בעמק יזרעאל שבמזרע. בתיכון, למדה במגמת המוסיקה בתיכון בן גוריון. "עשיתי 10 יחידות בגרות במוסיקה, 5 יחידות רסיטל ביצוע - קלאסי במסגרת בית האומנויות שבמזרע ו-5 יחידות עיוניות במסגרת המגמה בתיכון" נזכרה השבוע קוליק אבל יותר מכל זכורה לה מתיחת 1 באפריל שעשתה ללא אחר מאשר מנהל בית הספר באותה עת אשר ברקוב "קצת לפני סיום לימודיי בכיתה י"ב החלטתי למתוח דווקא את המנהל אשר ברקוב שהיה מנהל ומורה נפלא. סיפרתי לו שאני רוצה לעזוב את מגמת המוסיקה רגע לפני הרסיטל ולוותר על הבגרות. בשלב מסוים, לא התאפקתי, פרצתי בצחוק ואמרתי "אחד באפריל". בהתחלה הוא לא הבין אבל מיד התעשת, חייך חיוך גדול ואמר: "גברת קוליק, חכי חכי". 

למרות המתיחה קוליק לא עזבה מעולם את המוזיקה. אחרי הצבא עברה לתל אביב והחלה את צעדיה הראשונים בעולם הג'אז הישראלי שבו התמקדה בעקבות מפגש מקרי עם אחד ממורי הג'אז הבכירים בישראל, סקסופוניסט הג'ז ארז ברנוי, שהאמין בה והיה תחנה מרכזית בקריירה שלה במהלכה הגיעה עד לבמה המרכזית של עולם הג'אז- בניו יורק. 

לאחר שסיימה את לימודיה באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים; בבית הספר לג'אז ולמוזיקה 'רימון' ובקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה בתל אביב, היא קיבלה הזמנה מהגיטריסט גילי דור להצטרף כפסנתרנית לסיבוב ההופעות הבינלאומי של אחינעם ניני לאחריו המעבר לניו-יורק היה בלתי נמנע. 

במהלך שהותה בניו יורק הספיקה לסיים תואר שני במוזיקה מ'קווינס קולג' בניו יורק, זכתה במלגות הצטיינות וכן בתחרויות מוזיקה שונות - בהן תחרות 'נגן הג'אז' המשותפת ל'רימון' ולאקדמיה למוזיקה בירושלים. במקביל, הספיקה להופיע על במות מרכזיות ומועדונים נחשבים לצד מוזיקאים מובילים כגון החצוצרן ויין טאקר, הסקסופוניסט אנטוניו הארט, הטרומבוניסט יונתן וולצ'וק; החצוצרנית בריה סקונברג; המתופף שי זלמן, הזמרות סיריל איימי, פאולין ג'ין ועוד. 

בעוד כשלושה חודשים עתידה קוליק להקליט את אלבום הבכורה שלה (עדכונים אפשר לקבל בעמוד הפייסבוק של המוזיקאית) ואיתו היא מקווה לשוב ולכבוש את הבמות הגדולות והנחשבות ביותר. האלבום יכיל קטעים מקוריים, עיבודים לקטעי ג'אז, עיבוד לקטע ישראלי ויארח שני מוסיקאים ישראלים אשר חיים בניו יורק למעלה מעשור: דני דנור בתופים ותמיר שמרלינג בקונטרבאס לצד מוזיקאים בינלאומיים נוספים.   חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

מתכונים ואוכל

 חוק ומשפט

הורוסקופ שבועי

מספרים ש...