עפולה : תכנית "שף מתמטי" שהומצאה בבית הספר "אוהל מאיר" ממשיכה למשוך תשומת לב. >המשך בכתבה המלאה... עכשיו באתר


04 Apr
04Apr

   עפולהכל החדשות בקליק אחד !

במפגש זום שיזם בית הספר לעידוד חדשנות וירטואלית 


התכנית החינוכית "שף מתמטי" שפותחה בבית הספר אוהל מאיר בעפולה תפעל בעשרות בתי ספר ברחבי הארץ 


תכנית "שף מתמטי" שהומצאה בבית הספר "אוהל מאיר" ממשיכה למשוך תשומת לב. במפגש זום שיזם בית הספר לעידוד חדשנות וירטואלית הוצגה התכנית בפני עשרות  אנשי מקצוע מבתי ספר שונים ברחבי הארץ שביקשו ללמוד וליישם את התכנית בבית ספרם. 


היוזמה החינוכית "שף מתמטי" שפותחה בבית הספר "אוהל מאיר" בעפולה מתרחבת: במפגש זום שהתקיים לאחרונה ובו השתתפו כ-80 אנשי חינוך מבתי ספר שונים ברחבי הארץ שביקשו ללמוד כיצד ליישם את התכנית שזכתה בפרס הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות במשרד החינוך והביאה לחשיפה גדולה של התכנית בקרב אנשי חינוך ברחבי הארץ. 

הרעיון של "השף המתמטי" הוא שילוב לימודי מתמטיקה באופן חוויתי דרך עולם הבישול והאפייה עבור תלמידי שכבות ג'-ד'. השיעורים מתקיימים במטבח ובו התלמידים מכינים מתכונים אשר מכוונים לחיזוק הנושאים הנלמדים בתכנית הלימוד. אופן הלמידה מפגיש את התלמיד עם מושגים מתחום המתמטיקה על ידי התנסויות מחוץ לכותלי הכיתה ובמנותק מחוברת התרגול ובכך מביא לשיפור משמעותי בעמדות בסקרנות ובהישגים של תלמידים לגבי מקצוע המתמטיקה. 


המחנכת הדס לדאני, שהגתה את התכנית וזכתה על כך בפרס הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות אמרה: "חשוב מאוד לצאת מהקופסא. לנגד עיננו ניצבת רק מטרה אחת להוציא משיעורי מתמטיקה ילדים עם חיוך על הפנים" אמרה לדאני והוסיפה: "מהכסף שקיבלנו מקרן לעידוד יוזמות חינוכיות הקמנו מטבח מאובזר עם דגש על כלים רלוונטיים שיקדמו את הנושאים הנלמדים. שיתפנו את כל חדר מורים וגייסנו הורים, שפים, בעלי אולמות ומאפיות לשם כך".

מנהל בית הספר, אבנר קובי, שהוביל לפיתוח היוזמה אמר: "התכנית מאפשרת לתלמידים לשפר את מיומנויות הלמידה ולהגיע להישגים טובים יותר במקצוע המתמטיקה. התלמידים אופים, מבשלים, רוקמים מתכונים ופותרים תרגילים בהצלחה גבוהה יותר. השאיפה שלנו היא להפוך לבית ספר מדגים לפיתוח יוזמות".   חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

 נשים

 מתכונים ואוכל

הורוסקופ שבועי

עצות וטיפים