2 דקות קריאה
03 Oct
03Oct


כל החדשות בקליק אחד !

 חינוך וקהילה

 

 חתן פרס ישראל ,הגאון הרב דוד יצחק גרוסמן הפתיע את המשתלמים

 " באתי בערב יום הכיפורים לאסוף מכם זכויות "

פתיח: להפתעה מרגשת שכזו לא ציפו משתלמי לימודי קורס "לחץ ושחיקה " במכללת "אינטלקט אקדמון" . בטרם התקדש יום הכיפורים הופיעה דמות הוד קדשו של חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, רבה הראשי של מגדל העמק, הרב יצחק דוד גרוסמן שביקש מהמרצה, עמנואל בן סבו, אתנחתא משגרת הלימוד כדי  לברך את הסייעות, המטפלות, פקחי ועובדי עיריית מגדל העמק וכן את עובדי קופ"ח כללית המשתתפים בקורס." זכות גדולה לברך את האנשים הנפלאים העמלים במסירות נפש לחינוך ולטיפול ילדי ישראל. אני חש עימכם כמי שבא לברך ויוצא מבורך. באתי לכאן היום על אף התמודדתי עם שושנת יריחו והטיפול האנטיביוטי כדי לאסוף זכויות ליום הדין".

 האחראי ליוזמה המרגשת הוא הרב יוסי רואש שמשו ונאמן ביתו של הגרי"ד.

בשיעור האחרון בקורס : "לחץ ושחיקה" המתקיים בתפוח פיס במגדל העמק ומועבר על ידי המרצה , עמנואל בן סבו , ממכללת אינטלקט אקדמון ,המכללה לעובדי המדינה , הגיע אורח מפתיע במיוחד לקורס ובפיו ברכה מרגשת למשתלמים המופתעים. 

רבה הראשי  של מגדל העמק, חתן פרס ישראל, הרב יצחק דוד גרוסמן, ביקש מהמרצה לעצור את שטף הלמידה ונשא מילות ברכה לכבודם של המשתלמים הנרגשים.

"זכות גדולה לי לעמוד כאן בערבו של היום הקדוש, יום הדין, בו אנו נחתמים לחיים טובים ולשלום, אמר הרב והוסיף , באתי לברך את  הנשים היקרות העושות במלאכת הקודש בחינוך ילדי ישראל במעונות, בגנים, מטפלות וסייעות .באתי לברך את פקחי העירייה ועובדיה את עובדי ומנהלי סניפי קופ"ח כללית, כולם אהובים, כולם ברוכים."

הרב גרוסמן המתמודד בימים אלה עם שושנת יריחו ומטופל באנטיביוטיקה אמר כי מרגע שהזדמנה לידו הזכות לאסוף זכויות אזר את כוחותיו והגיע לברך את בוגרי הקורס. הרב ברך את המשתלמים בברכת כתיבה וחתימה טובה להם ולבני ביתם, בברכה של עוז ועוצמה, שפע רוחני ושפע כלכלי ואיחל להם גמר חתימה טובה. 

את המפגש חתם הרב בשירה אדירה עם השיר המזוהה עימו : " מה שהיה היה"

גל הירש מנהל המרפאה כללית באיכסל  ומסיים הקורס אמר: "ברכת הרב גרוסמן בהפתעה הגמורה הייתה ללא ספק סיום מרגש לקורס חשוב , מלמד , מחכים ומעמיק." 

מנהל המכללה " אינטלקט אקדמון " ,שמעון סויסה , התרשם מתחושת השליחות העמוקה של הרב גרוסמן אשר על אף שעתותיו אינן בידו התפנה לברך את המשתלמים ולהרעיף עליהם אהבה. את הקורס ליוותה במקצועיות רבה המנהלנית רויטל  דייטשמן


כיתוב תמונה 1: הגרי"ד גרוסמן בחברת מרצה הקורס , עמנואל בן סבו והמשתלמים הנרגשים. 

צילום: טליה בן סבו 

כיתוב תמונה 2:בוגרי הקורס עם תעודות הסיום 

צילום: טליה בן סבו