2 דקות קריאה
29 Aug
29Aug

כל החדשות בקליק אחד !

 חינוך וקהילה


 מהבוידעם של הנשמה 

 סיפור חייה המרתק והייחודי של רחל כיטוב- קרמר, שזור בקורותיה של תקומת מדינת ישראל וקורות העם היהודי. ספר האוצר בתוכו שואה ותקומה, צמיחה וגדילה, זיכרון וגעגוע, אך יותר מכל, ניחוחות מימים עברו עם מבט מפוכח על ימנו אלה.

הספר: "מהבוידעם של הנשמה", מאפשר הצצה מרגשת אל קירות ליבה של רחל, מאפשר הצצה למגירות חייה בתחנות מסע מפעימות

הספר: "מהבוידעם של הנשמה" יצא בהוצאת ספרי האיכות, "עכשיו אפשר". 


אדם מה יש לו בחייו, אהבות, אכזבות, ייאוש ותקווה, חלומות, כישלונות והצלחות, אדם יש לו בחייו את עצמו, את סובביו, את משפחתו.

רחל כיטוב – קרמר מעפולה, מנהלת סיעוד במחוז הצפון של " הכללית"  עד צאתה לגמלאות, בחרה להעניק כמתנת עד לאוהביה מתנות נפלאות אשר ערכם לא יסולא מפז, מהבוידעם של הנשמה. 

"בספר זה אני פוסעת עם הוריי, עם אחיי, עם דמויות שלא פגשתי מעולם. אומרת רחל כיטוב – קרמר ומוסיפה, "בספר זה אני מטיילת במחוזות ילדותי, מעלה ומורידה אתכם בתחנות חיי השונות, שומעת את קול צחוק הילדות, משובות הנעורים, את השתיקות בבית, את האהבה, את הגעגוע והזיכרון שאינו מרפה ומרפא לעולם.

סיפור חיי, הינו חלק מסיפור תחייתו של העם היהודי השב למולדתו, חיי דור השואה והתקומה, לצד חיי עמל ויגיעה, הפרחת השממה והקמת משפחה, סיפורו של דור, סיפורה של תקופה.

בחרתי לדלות מבאר חיי את האירועים אשר יש בהם ערך מוסף כללי, ערך מוסף לבאים אחריי, מצבור של תובנות, עצות והדרכות נפלאות לחיים מתוך שמחה ומשמעות. 

אני מבקשת להודות לאישי, יוסי, לבנותיי, לחתני ולנכדיי היקרים , על שאפשרו לי להתמסר לאהבת הכתיבה והיצירה, על שהם אוויר הפסגות אליו אני נמלטת מעת לעת, להתחבר אל "הבוידעם של הנשמה". 

לעונג לי להודות למנכ"ל הוצאת ספרי האיכות, "עכשיו אפשר", עמנואל בן סבו על שהוציא מחת ידו מנחה ספרותית ראויה ומרגשת." 


כיתוב תמונה: רחל כיטוב – קרמר וספר הביכורים המרגש

צילום: טליה בן סבו