5 דקות קריאה
14 Jun
14Jun


לחצו על התמונה ותקבלו את כל הפרטים

עפולה והסביבה טלפון: 04-8519650 טבריה והסביבה072-3110426 04-6726677

כל החדשות בקליק אחד !

היום (שלישי) הוא יום האננס הבינלאומי. על הפרי המיוחד וסגולותיו  הדיאטנית הקלינית והאגרונומית פרופ' ניבה שפירא ממכללה האקדמית אשקלון.
מעבר לאהבה לפרי, שככל הנראה נוגעת לרובנו המוחלט מדובר בפרי בעל יתרונות בריאותיים לא מבוטלים. פרופ' שפירא מציינת בפתח הדברים כי המתיקות והעסיסיות של האננס מקטינה את יכולת השימור שלו ומשום כך לא ניתן להמתין זמן רב מדי עד לאכילת הפרי בטריותו ורבים אוכלים אותו כשהוא משומר, מה שגורם לאבדן לא מעט מיתרונותיו התזונתיים.

האנזימים הרבים שבאננס נועדו לגונן עליו ממזיקים ומקלקולים. האנזימים מזרזים תהליכי פירוק חלבונים מה שמועיל גם לאדם האוכל, אבל גם מה שהופך את הפרי ליעיל לריכוך בשר. למעשה הליך הפירוק שמבצעים האנזימים דומה במידה רבה לעיכול קיבתי השומר גם על הפרי וגם עלינו האוכלים אותו. משום כך אננס משולב בתכניות הרזיה רבות.

בדבריה מציינת פרופ' שפירא כי על אף מתיקותו הרבה של האננס הוא אינו מעלה את רמת הסוכר בדם ברמה שהיינו מצפים שיעלה, וזאת בזכות החומציות הרבה שבו. הסיבים שבאננס הם שמחזיקים את הסוכר וגם הם מוסיפים לו יתרונות בריאותיים. הסיבים התזונתיים שבאננס מגנים על המעי, סופחים ומרחיקים כולסטרול, מלחי מרה וגורמי סיכון נוספים מהמזון, ותורמים לתחושת שובע ובכך מגנים מפני השמנה וסיכוני התזונה של העולם המערבי.

במאמר שפרסמה מוסיפה שפירא ומעירה כי "תמצית האננס תורמת להפחתת תהליכי דלקת בגוף, למניעת קרישיות יתר של הדם ואפילו יכולים לעזור במניעה והאטה של תהליכים סרטניים". על הויטמינים שבפרי היא כותבת: "לאננס יש תכולה גבוהה של ויטמינים ומינרלים שונים, התורמים רבות לתפקוד תקין ובריא של גוף האדם. באננס יש ריכוז גבוה של ויטמין C, הידוע כנוגד חמצון מוביל בסביבה מימית (10 מ"ג במנת פרי אחת!!) כתורם ליעילות מערכת החיסון, לעמידות בתנאי סטרס, ותורם לחידוש ויטמין E - שהוא נוגד חמצון הפועל בסביבה שומנית, יחד הם מספקים הגנה רחבה מנזקי הרדיקלים החופשיים הנוצרים בתהליכי חילוף החומרים השוטף ובתנאי סטרס ודלקת ועלולים לגרום נזק לגוף ולפגוע בבריאות שלנו. ויטמין C הכרחי גם לייצור קולגן החיוני לבנייה והתחדשות של רקמות חיבור – כולל בעצם ובעור".

עוד כתבה כי "מינרל נוסף שנמצא בכמות גבוהה באננס הוא ההמנגן. המנגן פעיל באנזימים בולמי חמצון ובראשם סופר-אוקסי-דיסמוטאז, שהוא בעל משמעות גדולה בהפעלת מערך ההגנה של נוגדי החימצון של הגוף. האננס עשיר גם בוויטמינים הקריטיים לתפקוד תקין של הגוף כגון: ויטמין B1 (תיאמין) החיוני למטבוליזם הפחמימות והאנרגיה בגוף, ויטמין B6 החיוני למטבוליזם החלבונים והורמוני תקשורת במוח".
בריאות - כללית : מעכשיו תרופות מבית המרקחת באמצעות שליח עד הבית

שווה צפייה: 6 הדברים הכי מיוחדים בגולן

רשת מרפאות כללית סמייל 

מרחיבה את תחום שירותי האסתטיקה הדנטלית המוצעות במרפאותיה בעפולה


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.