מגדל העמק: הפנינג "ניקיון המיליון" בקריה החרדית


22 Sep
22Sep


 מגדל העמק


כל החדשות בקליק אחד !

תושבי הקריה החרדית נהנו מאירוע ניקיון מיוחד והעלאת המודעות לאיכות הסביבה ושיפור איכות חייהם שהתקיים במספר מוקדים בסיומו חולקו פרסים לזוכים ולמשתתפים

מגדל העמק: הפנינג "ניקיון המיליון" בקריה החרדית

תושבי הקריה החרדית נהנו מאירוע ניקיון מיוחד והעלאת המודעות לאיכות הסביבה ושיפור איכות חייהם שהתקיים במספר מוקדים בסיומו חולקו פרסים לזוכים ולמשתתפים

בתחילת השבוע התקיים הפנינג "ניקיון המיליון" במסגרת התכנית העירונית "עיר נקייה ומקיימת" ותכנית "משעול", בהובלת מדור קהילה באגף לשירותים חברתיים, בשיתוף אגף שפ"ע ומרכז "קהילתי פלוס", ובסיוע מנהלת "ניקיון המיליון" הארצית וקרן של"י.
תכנית משעול פועלת מזה חצי שנה בקריה החרדית במטרה לתת כלים לתושבים כיצד לשפר את איכות חייהם בשכונה. מסקר תושבים עולה כי נושא השמירה על הניקיון בשכונה חשוב להם והם היו רוצים לפעול לשינוי.
לאחר ההפנינג המוצלח שהתקיים ביוני בפארק רבין, טבעי היה שההפנינג הקרוב יתקיים בקריה בשיתוף מלא עם תושביה. ואכן, מבצע הניקיון התקיים במספר מוקדים בקריה, ובפרט בחורש הגובל עימה, שנוקה על ידי תושבי הקריה וילדיהם. כל הניקיונות לוו בהסברה מקצועית על ידי פעילי "ותיקים בסביבה", אשר החתימו את המשתתפים על אמנה לשמירה על הניקיון וחילקו להם במתנה תיק בד, עליו סומנה פעולה אחת שלקחו על עצמם לשמירה על הניקיון, מתוך 13 הפעולות הכתובות על התיק.
כל משפחה שחזרה למגרש הספורט עם שקית מלאה באשפה שאספה, הצטלמה לתמונת מגנט משפחתית על רקע שלט של ניקיון המיליון, והשתתפה בסדנאות, לילדים ולהורים, על טהרת הטבע כגון- סדנת צמחי מרפא על פי רפואת הרמב"ם, סדנת הכנת מובייל מחומרים מהטבע, וסדנת בישול בריא ומהיר. בנוסף, כל משפחה ענתה על חידון בנושא השמירה על הניקיון, ונכנסה להגרלת פרסים אותם העניק סגן ראש העיר אלי בקסיס. הזוכים הם: דוראל בן חיים, אלישיב שברטוב ומשפחת ויצמן. לבסוף, חולק לכל משפחה שי משחק רביעיות, איך לא, בנושא השמירה על הניקיון, עליו הופיע הפרזנטור החדש של השכונה- הילד ינון ששומר על הניקיון. מיזם "ניקיון המיליון" הינו מיזם משותף של המרכז לשלטון המקומי והאזורי, קק"ל, רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע ומפעל הפיס.
שרון קסיס, מנהלת תכנית "עיר נקייה ומקיימת" אמרה: "התכנית פועלת מזה כ-5 שנים בעיר וצברה תאוצה רבה. התוצאות ניכרות בשטח. יחד עם זאת, כעובדים קהילתיים אנו משתדלים לגלות רגישות תרבותית ולהתאים את המסרים והפרויקטים שלנו לצרכים של כל מגזר וקהילה. הכניסה של תכנית משעול והתאמתה של תכנית עיר נקייה ומקיימת למגזר החרדי, לוו בחיבוק גדול מצד הקהילה, וזו בהחלט תחילתה של ידידות מופלאה שתלך ותעמיק".
אלי בקסיס, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה הוסיף: "גם באירוע הזה הוכיחה מגדל העמק את כוחה ביכולתה לעבוד בשיתוף פעולה בין הגורמים השונים. יישר כוח על הובלה מצוינת של צוות מדור קהילה: אהובה ג'ובני-חגי, מנהלת המדור, שרון קסיס, מרכזת התחום, עידו גל, רכז תכנית משעול, ודורית אורן, מגשת התכנית".
אלי ברדה, ראש העיר סיכם: "יישר כוח לכל התושבים, המתנדבים והשותפים בהובלה של המיזם החשוב הזה. כשתושב שותף לתהליך הוא גם מפתח רגש של שייכות, ויחד עם השייכות מגיעים האחריות והאכפתיות. אין לי ספק שנראה שינוי בקריה החרדית, עם תושבים אכפתיים כמו אלה שהשתתפו באירוע".  חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

מתכונים ואוכל

 חוק ומשפט

הורוסקופ שבועי

מספרים ש...