5 דקות קריאה
27 May
27May

נשוי ואב לשניים: רס"ב זייד מזאריב, גשש בצה"ל, נפל בקרב עם מחבלים שניסו לחדור לישראל

 

רס"ב זייד מזאריב, בן 34 מזרזיר, גשש בחטיבה מרחבית דרומית, נפל בקרב עם ארבעה מחבלים שניסו לחדור הבוקר באזור הגבול ברפיח. הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

דובר צה"ל התיר לפרסם היום (חמישי) כי גשש בחטיבה מרחבית דרומית נפל בקרב עם מחבלים שניסו לחדור הבוקר לישראל.

הלוחם שנפל הוא רס"ב זייד מזאריב, בן 34, מזרזיר, גשש בחטיבה מרחבית דרומית, חיל הגנת הגבולות. הלוויתו תיערך היום בשעה 16:00, בבית העלמין בזרזיר.

עאטף גריפאת, ראש המועצה המקומית בית זרזיר, ספד: "איבדנו לוחם גיבור ונועז, ששילם בחייו על הגנת המדינה. הוא שירת בקבע, אהב את השירות ומילא את תפקידו בדרך הכי מקצועית ונאמנה. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים יתומים. זה יום עצוב וקשה לכל תושבי בית זרזיר".

פעיל ההסברה יוסף חדאד ספד: "זייד שכבר חודשים ארוכים נלחם למען המדינה שלנו הסתער ובחילופי האש נפל. זייד היה סמל לשותפות הישראלית, מצטרף לרשימה של גיבורים מהחברה הערבית במלחמה הזו ולרשימה הארוכה של חללי צה"ל. זייד תודה שנלחמת למעננו והקרבת את חייך עבור עם ישראל כולו".

המחבלים ניסו לחדור לישראל באזור הגבול ברפיח, מול המרחב שבין כרם שלום לחולית. לוחמים מהגדס"ר הבדואי הוקפצו לנקודה ונתקלו במחבלים - שפתחו לעבר הכוח באש. הקרב התנהל במשך דקות ארוכות על גדר הגבול מעט צפונה מכרם שלום.

כטב"ם "זיק" וטנק הוקפצו לזירה והחלו במרדף אחר ארבעת המחבלים. לאחר מרדף, שלושה מהמחבלים חוסלו 400 מטר מהגדר בתוך שטח הרצועה.

המחבל הרביעי ככל הנראה הצליח להימלט. בצה"ל אומרים כי המחבלים היו מצויידים בנוסף לנשק הקל, גם ב-RPG.

המחבלים לא חצו את גדר 'שעון חול' הבנויה לאורך רצועת עזה, ובצה"ל אומרים כי האירוע מתוחקר כיצד הגיעו המחבלים קרוב לגדר למרות אזור החיץ שצה"ל מקים.הזעה בבית השחי? כך תישארו יבשים גם בחודשים הלוהטים בשנה

ד"ר עופר לנדאו, מומחה לכירורגיה כללית בכללית אסתטיקה לכתבה >>


רשת מרפאות כללית סמייל 

מרחיבה את תחום שירותי האסתטיקה הדנטלית המוצעות במרפאותיה בעפולה
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.