7 דקות קריאה
30 Jan
30Jan


בצל יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל, אזרחים ערבים ופעילי שמאל רדיקלי ציינו את יום הנכבה וקיימו את עצרת השיבה לכפרי הושה וכסאייר העקורים. בעצרת שארגנה האגודה להגנת זכויות העקורים, המשתתפים החזיקו דגלי פלשתין ושרו שירי שבח לעזה

אלפי אזרחים ערבים לצד פעילי שמאל רדיקלי צעדו(שלישי) עם דגלי פלשתין בצעדת השיבה ה-27 לכפרי הושה וכסאייר העקורים בגליל התחתון (ליד שפרעם).

צעידה בגליל המערבי , ללא
צעידה בגליל המערבי, צילום: ללא

הצעדה לזכר "יום הנכבה", אורגנה על ידי האגודה להגנה על זכויות העקורים בתמיכה של ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל. במהלך הצעדה החזיקו דגלי פלשתין ושרו שירי הלל לעזה: ״חירות לעזה״, ״באחדות עמך פלשתין יעלם הכיבוש״, ״יא שאהיד תנוח אנו נמשיך במאבק״.

אלפי צועדים בגליל העליון בעד עזה , ללא
אלפי צועדים בגליל העליון בעד עזה, צילום: ללא

האגודה להגנה על זכויות עקורים: "יום עצמאותם הוא יום הנכבה שלנו, והוא היום בו אנו קוראים לזכות השיבה לכפרינו ואדמותינו שננטשנו בכוח בשנת 1948. בצעדתנו השנה עינינו מופנות לדרום, אנו קוראים להפסיק את המלחמה. קוראים להשתתפות הרחבה ביותר בפעילות צעדת השיבה, כדי שנוכל להעביר מסר מהדהד ולהורדת הידיים מעזה, ןלעצור את המלחמה עכשיו״.

ג׳עפר פרח אמר ממרכז מוסאווה אמרה: ״שליש מאזרחי המדינה הערבים הם פליטים במולדתם, שחיים כפליטים במולדתם. מאות יהודים, ביניהם פעילי נטורי קרטא הגיעו לתהלוכה. הפעילים היהודים שהצטרפו לתהלוכה זכו

למחיאות כפיים ותשואות״.

.

אולי יעניין אותך גם

הזעה בבית השחי? כך תישארו יבשים גם בחודשים הלוהטים בשנה

ד"ר עופר לנדאו, מומחה לכירורגיה כללית בכללית אסתטיקה לכתבה >>


רשת מרפאות כללית סמייל 

מרחיבה את תחום שירותי האסתטיקה הדנטלית המוצעות במרפאותיה בעפולה
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.