5 דקות קריאה
27 May
27Mayהחל מה-01.07, גן לאומי גן השלושה (הסחנה) יחל לפעול כגן ירוק בו אסורה הדלקת מנגלים. אסף דורי, מנהל הגן הלאומי: "חווית הביקור הולכת להשתפר פלאים"

הופך לירוק: גן השלושה מתחיל לפעול כגן ירוק

החל מה-01.07, גן לאומי גן השלושה (הסחנה) יחל לפעול כ'גן ירוק', כפי שדיווחה הרשות בתחילת חודש אפריל. במסגרת הגן הירוק, הרשות מקדמת מדיניות של צמצום ריסוסים בגן וכן הפחתת הפסולת וזיהום האוויר דרך איסור הפעלת מנגל (מצלה) ובנזיניה במתחם. כמו כן, הגן ימשיך לתפקד כ'גן שקט' – גן בו אין השמעת מוזיקה באמצעות רמקולים. הרשות מקווה שבזכות מהלך זה תוכל לשמר את ערכי הטבע, המורשת ואיכות הסביבה ולשפר את חווית הביקור בגן באופן משמעותי. 

רשות הטבע והגנים מסבירה כי מה-01.07, מותרת במתחם הגן רק הדלקת גזייה קטנה (עד חצי קילו), כל אמצעי בישול אחרים (מנגל, בנזינייה ועוד) אסורים כעת בתחומי הגן. הרשות מזכירה לציבור כי החל מרגע השינוי, כל העוברים על חוקי הגן חשופים לקבלת קנסות. 

אסף דורי, מנהל הגן הלאומי גן השלושה: "מתחילת חודש יולי בו הגן יחל לעבוד באופן רשמי כ'גן ירוק' – חווית הביקור בגן הלאומי הולכת להשתפר פלאים. בחודשים האחרונים במסגרת ההסברה שנעשתה בגן לקראת השינוי, קיבלנו המון תגובות חיוביות משלל הקהלים השונים הפוקדים את הגן, ניכרת שמחה גדולה בשינוי שהרשות מקדמת. נפעל בצורה ברורה להשלמת ההחלטה להפיכת הגן לירוק ולשיפור חוויית המבקר. בגן השלושה מתקיים מזה שנים רבות מקטע ללא אש, מקטע זה הוא הירוק והנקי ביותר בגן. מעכשיו, לא צריך להסתפק יותר רק במקטע אחד – כל הגן יהיה נקי יותר, האוויר נעים יותר לנשימה, נסבול פחות מבעיות מזיקים והדשא יהיה ירוק יותר – לכולם". 

גן לאומי גן השלושה

הגן לאומי גן השלושה (הסחנה) הוא אתר ייחודי בקנה מידה ישראלי ועולמי. זהו אתר מגוון בו מעיינות חמימים ובריכות טורקיז, פינות נעימות ומוצלות על גדת הנחל, מדשאות ועצים ולצידם אתר חומה ומגדל - המציג שחזור בגודל טבעי של ישוב חומה ומגדל הראשון בארץ, מוזיאון חיי המלווה במייצג חוויתי, שרידים ארכיאולוגים ומוזיאון ובו עתיקות מהאזור ומתרבויות שכנות. השבועון האמריקני הנודע TIME אף שיבץ אותו ברשימת עשרת אתרי המים מעשי ידי אדם היפים בעולם.

לאורך השנים, מבקרים רבים הציפו מול צוותי רשות הטבע והגנים כי חווית הביקור בגן נפגמת בשל נוכחות מוגברת של מנגלים ועשן בשטח הגן, וכן מהפסולת שנוצרת ברחבי הגן המושכת מינים מתפרצים. בשל זאת, החליטה הרשות לצאת למהלך המדובר, כך שבקיץ הקרוב יוכלו מבקרי האתר ליהנות מחוויית טיול בטבע ושחייה במים בגן ירוק יותר ונעים יותר. הרשות מקווה כי הפיכת הגן ל'גן ירוק' תשפר פלאות את חווית הביקור לכל הפוקדים אותו ותסייע לשמור ולשפר את הטבע המצוי ברחבי הגן.


עוד בחדשות המרכז הרפואי העמק

ברכות ל-15 רופאי ורופאות המרכז הרפואי העמק שנבחרו עפ"י מגזין פורבס  
הזעה בבית השחי? כך תישארו יבשים גם בחודשים הלוהטים בשנה

ד"ר עופר לנדאו, מומחה לכירורגיה כללית בכללית אסתטיקה לכתבה >>


רשת מרפאות כללית סמייל 

מרחיבה את תחום שירותי האסתטיקה הדנטלית המוצעות במרפאותיה בעפולה
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.