המרכז הרפואי העמק-חיידקים וזיהומים בין מטופלים אאוט


19 Nov
19Nov

נטו העמקים > חדשות נטו העמקים > בריאות בעמק

יוזמה חדשה במרכז הרפואי העמק נועדה לגייס את המטופלים והמבקרים למניעת העברת חיידקים וזיהומים בין מטופלים

השבוע מציינים בישראל את ימי המודעות למניעת זיהומים בבתי החולים ולשימוש מושכל באנטיביוטיקה, ובמרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית הושקה תכנית שמטרתה לגייס את ציבור המטופלים והמבקרים למניעת העברת זיהומים בין חולה לחולה.

התכנית היא פרי יוזמתה של ד"ר ביביאנה חזן, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי העמק ובכללית בצפון ובסיוע העמותה "רפואה בטוחה" בהובלתה של הגברת רחל לייקוביץ'.

שתפו בוואטאספ'

"עמותת רפואה בטוחה הפיקה סרטון הדרכה שמלמד את המטופלים ומלוויהם מתי וכיצד יש לשטוף ידיים כדי לסייע למניעת העברת זיהומים בין מטופלים. הסרטון נשלח כהודעת SMS  לכל אדם המתאשפז במרכז הרפואי העמק ומטרת ההסברה לציבור היא לגייס את כולם לסייע לצוותים שלנו במלחמה העיקשת נגד העברת זיהומים בין מטופלים", הסבירה ד"ר חזן.

צוות למניעת זיהומים במרכז הרפואי העמק

לדבריה, רחצת ידיים היא פעולה לכאורה פשוטה אבל כאשר מקפידים עליה היא מסייעת למניעה של העברת זיהומים גם על ידי הצוותים וגם על ידי ציבור המטופלים והמבקרים.  לדבריה, בשנים האחרונות יותר חיידקים מפתחים עמידות לאנטיביוטיקה בשל שימוש לא אחראי ולא נכון באנטיביוטיקה והצוותים נאלצים להתמודד עם חיידקים שהפכו עמידים לאנטיביוטיקה. "אנטיביוטיקה היא תרופה מצילת חיים, ולכולנו יש אחריות לכך שחיידקים לא ימשיכו לפתח בקצב כזה עמידות לתרופה. רחצת ידיים היא אחת הדרכים למנוע העברת חיידקים אלה מחולה לחולה".

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך 

> החורף הגיע: כללית תפתח את מבצע חיסוני שפעת בשבוע הבא

המרכז הרפואי העמק : עברתם ניתוח לקיצור קיבה הצטרפו לקבוצת כושר ייחודית בצפון

> שירות חדש בכללית מגדלי נצרת: אקו לב עובר

השבוע הוענק פרס מטעם משרד הבריאות לצוות חדר ניתוח והרדמה ולצוות היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי העמק, בזכות מודל חדש שהומצא בעמק להיגיינת ידיים בקרב הרופאים המרדימים.

בסרטון ניתן לצפות בעמוד הפייסבוק ובערוץ היוטיוב של המרכז הרפואי העמק.


גישה ישירה לטיפולי פיזיותרפיה - לפרטים לחץ כאן

אולי גם זה יעניין אותך