עמק יזרעאל: "אוויר סגול" בעמק


12 Jul
12Julכל החדשות בקליק אחד !

מחזקים את הכלכלה המקומית באמצעות מיזם המספק מפגשי תוכן עם אנשי מקצוע מהעמק, במגוון נושאים על פי הנחיות התו הסגול

שתפו > 

בעקבות תקופת הקורונה שנחתה על כולנו, נפגעו בעלי עסקים עצמאיים רבים. במועצה האזורית עמק יזרעאל מנסים לסייע להם בדרכים שונות. הצורך המרכזי שלהם הוא להגדיל את קהל לקוחותיהם ולייצר לעצמם עבודה- אתגר לא פשוט במסגרת מגבלות התקופה והנחיות משרד הבריאות. נוסף על כך, אפשרויות הבילוי המתאפשרות ברוח התקופה מצטמצמות עבור תושבי העמק. נדרשת יצירתיות על מנת לאפשר לילדים, לנוער ולקהל המבוגר, ליהנות, לקחת פסק זמן ולהתאוורר. 

"באשכול הצפוני פועלת מזה כשנה, קבוצת פעילים המשקיעים זמן רב בחשיבה על טובת העסקים והעצמאיים בקורונה ובכלל", מספרת דקלה יוחאי רוטמן, מנהלת האשכול הצפוני במועצה, "מתקיימים מפגשים קבועים עם נציגות מהמועצה ו"מעברים בעמק" ומפתחים מענים שונים לצרכים העולים מהשטח. כנציגת מועצה, בפגישות אלו שמעתי את קריאתם של העצמאיים, עקב משבר הקורונה ויחד עם הגורמים הרלוונטיים במועצה פיתחנו את מיזם "אויר סגול". זו דוגמא אחת  מיני רבות למענה המתפתח מתוך שיתוף פעולה נפלא בין תושבים פעילים לבין המועצה. הרעיון ב"אוויר סגול" הוא להמשיך לנוע ולהניע בתוך מסגרת המגבלות הקיימות בתקופה זו- לתת אויר נשימה."


אז מה דעתכם על קצת אויר?

אוויר סגול לתושבי המועצה- מפגשים מרעננים, למגוון קהלי יעד, קרוב לבית ובמחיר הוגן.

אוויר לעצמאיים- הזדמנות לעשייה ולהיכרות בסביבה שלנו- העמק.

איך זה אמור לעבוד?

בכל ישוב שבחר להצטרף למיזם; יתקיימו מפגשי "אוויר סגול"- מפגשי תוכן התואמים את הנחיות התו הסגול במגוון נושאים מעשירים, מפיגים ומהנים למגוון של קהלי יעד. המפגשים עצמם יתקיימו ביישוב, בסיוע המועצה ובשיתוף פעולה מלא עם בעלי העסקים העצמאיים.

מי יכול להיות מנחה במיזם?

כל מי שבמסגרת עבודתו מנחה סדנאות או הדרכות בתחומים שונים ומגוונים; צילום, משחק, מיומנויות חשיבה, כישורים לחיי היום יום, סיפור אישי מעניין, התנסות חווייתית ועוד.


"כשדקלה שיתפה אותי ברעיון היה לי ברור שמלבד העניין הכלכלי יש כאן רווחים נוספים שמתחברים לתפקיד שלי כאמונה על התכנית לביטחון קהילתי", משתפת נטלי פאר, מנהלת הרשות לביטחון קהילתי במועצה, "יצירת תנועה בישובים עם פעילות, המתאפשרת לצד מגבלות הקורונה, נותנת לתושבים בגילאים שונים אוויר והפוגה מהיום יום הלוחץ."


"מדובר בהזדמנות של התושבים לחזק את העצמאים באופן מניע ומעצים ולא דרך צדקה או תרומה", מדגישה מיכל ניר ארבץ, מנהלת האשכול המזרחי במועצה, "העובדה שבשנה האחרונה השקענו באשכול המזרחי ביצירת קבוצות עסקים יישוביות, סייעה לדייק את המענה ואף לגייס את הקהילות שנרתמו באופן מדהים לפרויקט והביעו נכונות לפרסום, למתן מרחבים לפעילות ועידוד התושבים להשתתף בפעילויות."


ראש המועצה, אייל בצר, סיכם "עקבו אחרי ההזדמנויות ב"אוויר סגול"- כך גם תיהנו מפעילויות מרתקות ומגוונות וגם תחזקו את עצמאי העמק!"

  חשבנו שיעניין אותך גם : 


משהו קטן וטוב

הבלוגים -טור ודעה 

 רק מעשים טובים   ח"כ אופיר כץ בהצעת חוק


אוכלים שותים

כושר ותזונה

מתכוני קיץ

הקיץ שומרים על בריאות הגוף!

לייף סטייל 

צרכנות 

טיפים , כתבות ,מוצרים חדשים .

כל מה שחדש על המדף