עמק יזרעאל: בית הדואר ההיסטורי בנהלל יעבור שיפוץ בהשקעה של 300,000 ₪


30 Jun
30Jun


כל החדשות בקליק אחד !

עמק יזרעאל: בית הדואר ההיסטורי בנהלל יעבור שיפוץ בהשקעה של 300,000 ₪ 

בית הדואר ההיסטורי במושב נהלל יעבור שימור ושיפוץ בחודשים הקרובים. השימור יבוצע על ידי המועצה לשימור אתרים בשיתוף עם המועצה האזורית עמק יזרעאל, מושב נהלל ודואר ישראל

שתפו > 

בראשיתו של המנדט הבריטי נסגרו כל שירותי הדואר של המדינות הזרות, שפעלו בארץ-ישראל בשלהי התקופה העות'מאנית ונפתחו סוכנויות דואר בנקודות יישוב חדשות, בהם עתלית, נהלל, עין חרוד, בנימינה, רמת גן ומגדיאל, בהן שימשו פקידים שלא היו עובדי מחלקת הדואר אלא עובדים של היישובים.

בית הדואר ההיסטורי בנהלל נבנה בשנות ה־20 של המאה שעברה על ידי הבריטים, ופועל עד היום. הדואר ההיסטורי העומד כיום בנהלל, השמור כמעט כביום היווסדו, עומד לעבור שיפוץ ושימור, זאת בשל סכנת התמוטטות של המבנה. לאחר עבודות השיפוץ והשימור הוא יותאם לדרישות הדואר של היום, תוך כדי שימור אופיו המקורי.

בחודשים הקרובים יתבצעו בבית הדואר ההיסטורי עבודות שימור ושיפוץ בעלות של 300 אלף שקל, שיכללו צביעה וחיזוק של המבנה. השימור יבוצע על ידי המועצה לשימור אתרים בשיתוף עם המועצה האזורית עמק יזרעאל, מושב נהלל ודואר ישראל. 

הדברים סוכמו במהלך ביקורו של מנכ"ל דואר ישראל, מר דני גולדשטיין, בנהלל. ראש המועצה, אייל בצר, העניק לו במתנה תמונת נוף של שדות העמק.

נהלל תחגוג בשנה הבאה 100 שנים להיווסדה וכך גם בית הדואר. המבנה המרשים נבנה על ידי הבריטים והאדריכל ריכרד קאופמן, המתכנן המיתולוגי של ההתיישבות העובדת, שלקח חלק בתכנונו. בית הדואר פועל עד היום ומשמש את תושבי נהלל והאזור. "בית הדואר הוא סמל היסטורי וחשוב גם למורשת וגם כדי להמשיך ולבצע את הפעילות הפונקציונאלית של הדואר." מספר ראש המועצה אייל בצר, "הבשורה היא שלא רק שהצלחנו לעצור את ההחלטה לבטל את הפעילות שלו, אלא הצלחנו גם לאגם משאבים של 300 אלף ₪ שישמשו להסדרת המבנה. מעז יצא מתוק ובמקום להרוס אנחנו משקמים ומחלצים את מורשת הדואר ומורשת העמק, לתפארת נהלל ולתפארת כל החברה הישראלית", מוסיף בצר. 

מצטרפים לדף הפייסבוק של נטו העמקים ונשארים מעודכנים כל הזמן  

  חשבנו שיעניין אותך גם : 


משהו קטן וטוב

הבלוגים -טור ודעה 

 רק מעשים טובים   ח"כ אופיר כץ בהצעת חוק


אוכלים שותים

כושר ותזונה

מתכוני קיץ

הקיץ שומרים על בריאות הגוף!

לייף סטייל 

צרכנות טיפים , כתבות ,מוצרים חדשים .

כל מה שחדש על המדף