עמק יזרעאל: מקדמים ייצוג מגדרי שווה ביישובי העמק!


12 Jul
12Julכל החדשות בקליק אחד !

בשבוע שעבר התקיים מפגש נשי בנושא קידום שוויון מגדרי 

שתפו > 

בשבוע שעבר התקיים מפגש נשי בנושא קידום שוויון מגדרי 

המפגש ייצר שיח משותף כיצד ניתן לקדם שוויון בקרב מקבלי ומקבלות ההחלטות, ביישובי העמק. זאת, מתוך הבנה כי יש בכוחו של ייצוג מגדרי שווה בקרב מקבלי ההחלטות להעלות את איכות החיים של כלל התושבים. השילוב בין השניים והעשייה המשותפת, הם שיובילו לתוצאות הטובות ביותר.

הנתונים מראים כי רק 17.9% מיו"ר הוועד המקומי ביישובי העמק הן נשים, רק 5% מיו"ר האגודות החקלאיות הן נשים, רק 15.5% מחברי/ות המליאה הן נשים ובמועצה מועסקות 33% נשים בתפקידים סטטוטוריים בכירים.

את המפגש הובילו דליה אייל, סגנית וממלאת ראש המועצה, גילה סטולרו, מנהלת המחלקה לשוויון מגדרי, דקלה יוחאי רוטמן ומיכל ניר, מנהלות אשכולות היישובים הצפוני והמזרחי במועצה. במפגש לקחו חלק כעשרים נשים מיישובי העמק השונים, רובן משמשות בהם בתפקידי מפתח.

במפגש השתתפה שני  אלדן חיימי, מעמותת כ"ן (כוח נשים), שסיפקה נתונים ותמונת מצב בנוגע לייצוג נשים בשלטון המקומי לשנת 2019. תמונת המצב הכללית בנוגע לאיוש תפקידים סטטוטוריים בכירים ברשויות לא השתנה מאז 2017, ועומד על שיעור של 21% נשים בלבד.

המשתתפות במפגש, שהתקיים בזום, שיתפו כי נושא המגדר בנפשן ורוצות לקדם אותו, מאמינות שיש וניתן לעשות הרבה הן ברמת חשיבה והן ברמה פרואקטיבית ומבינות את המשמעות החיובית של נשים המהוות חלק ממקבלי ההחלטות מתוך הכרה בכך שגיוון ושוויוניות מקדמים חיים מאוזנים.

עוד עלה במפגש שנשים כמעט לא מגישות את עצמן לתפקידים, פעמים רבות בשל חוסר אמונה ביכולתן לייצר השפעה. יש תחושה שאשה כל הזמן צריכה להוכיח מה הערך המוסף שהיא מביאה איתה.

כדי לשבור את תקרת הזכוכית עלו הצעות לפעולה, כגון: קידום ייצוג נשים בדירקטוריונים, יצירת מאגר משרות לנשים פוטנציאליות, נטוורקינג עם נשים נוספות בעמק, הקמת חממה נשית שתכלול קורס מנהיגות, מנטוריות, יצירת רשת לעזרה הדדית, העדפה מתקנת בבחירות כולל שריון מקומות אחראית שוויון מגדרי יישובי ועוד.

דליה אייל, סגנית ומ"מ מקום ראש המועצה, סיכמה: "היה מפגש מצוין. החלטנו הפעם לברר את הסוגיות עם נשים שמעורבות ופעילות בקהילה. עלו רעיונות נהדרים מצד המשתתפות. אנחנו רתומות לנושא, נמשיך לקיים דיון רחב ומעמיק ויצירת מרחב המאפשר ומעודד נשים ללכת הלאה ולקדם את עצמן."

מצטרפים לדף הפייסבוק של נטו העמקים ונשארים מעודכנים כל הזמן  

  אולי גם זה יעניין אותך

> הלידה הראשונה בתפקיד: חובש מד"א יילד את אשתו באמצע המשמרת

> שירות חדש במרכז לרפואה יועצת של כללית בעפולה: אבחון והתרת לשון קשורה בתינוקות

> כללית :טיפים להורים לילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז-דר גויכמן


  חשבנו שיעניין אותך גם : 


משהו קטן וטוב

הבלוגים -טור ודעה 

 רק מעשים טובים   ח"כ אופיר כץ בהצעת חוק


אוכלים שותים

כושר ותזונה

מתכוני קיץ

הקיץ שומרים על בריאות הגוף!

לייף סטייל 

צרכנות 

טיפים , כתבות ,מוצרים חדשים .

כל מה שחדש על המדף