אזהרה לציבור בנוגע לאירועי עוקץ פיננסיים בעקבות הקורונה (שתפו)


19 Mar
19Mar

דוברות המשטרה (אח”מ) והרשות להגנת הצרכן יוצאות באזהרה לציבור בנוגע לאירועי עוקץ פיננסיים בעקבות הקורונה

אם קיבלתם לאחרונה SMS או דוא"ל שמכיל קישורית לאתר בנושא הלוואות חוץ בנקאיות בריביות אטרקטיביות, או אפילו קיבלתם שיחה מנציג ייעוץ פיננסי המבקש להעביר סכומים לחשבון בנק מסוים - היזהרו, זה עוקץ. הפרטים בפנים

משטרת ישראל והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מבקשות להביא לידיעת הציבור כי בימים האחרונים אנו מבחינים בעלייה בדיווחים אודות אירועי הונאה שונים, העיקרי שבהם הנו “עוקץ פיננסים”. מדובר בפעילות שנועדה לאיסוף פרטי לקוחות ופרטי חשבונות בנק של אזרחים ולקיחת כספים במרמה.
מתחילת התפרצות נגיף קורונה בישראל התקבלו במשטרה וברשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מעל 40 תלונות חדשות בנושא.
מהמשטרה נמסר כי הם מבקשים להתריע בפני הציבור ולנהוג במשנה זהירות.
להלן פירוט מתווה הפעולה:
מתבצע באמצעות שליחת מייל או מסרוני SMS המכילים קישורית לאתר הנחזה לחברה לגיטימית להשארת פרטים בנושא הלוואות חוץ בנקאיות בריביות אטרקטיביות ברשתות החברתיות או שיחות טלפון יזומות על ידי מוקדן, כמו גם באנרים ודפי נחיתה ברשת.
קורבן העבירה משאיר פרטים ולאחר זמן קצר מקבל שיחת טלפון מנציג ייעוץ פיננסי למתן הלוואות פיננסיות.
במהלך ההתקשרות המתבצעת רובה ככולה באמצעות מכשיר הטלפון, מתבקש האזרח להעביר סכום של מאות ואלפי שקלים לחשבון בנק שנמסר לו עבור פתיחת תיק הלוואות תוך אימות פרטים אישיים בהם פרטי מספר כרטיס אשראי, סיסמה לחשבון בנק ועוד.
המרמה מתבססת על ניצול מצבם הכלכלי של אזרחים.
משטרת ישראל והרשות להגנת הצרכן מבקשות מהציבור להגביר ערנות בעיקר בעת הזאת, בכל קבלה של הודעת דואר אלקטרוני ו/או הודעת סמס בהם מבקשים להזין אמצעי זיהוי, פרטי חשבון בנק ו/או כרטיס אשראי. כמו כן לא למהר להתחייב ולהעביר כספים.
מומלץ לבדוק באיזה חברה מדובר האם מדובר בחברה מוכרת ואמינה, כמו גם לבדוק במשרד האוצר – מאגר נותני שירותי מטבע, כי מדובר בחברה הנמצאת במאגר רישיונות שירותים פיננסיים במשרד האוצר.


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך