נצרת : פשע מהסרטים תקיפות ,חבלות ,ואיום בנשק


12 Mar
12Mar

                 


שוטרי משטרת ישראל עצרו 3 נאשמים שחטפו, תקפו וגרמו חבלה לחטוף וחברו תוך כדי איומים בנשק כנקמה 

על אירוע שארע לפני כשנה וחצי.בסיום חקירה אינטנסיבית פרקליטות מחוז צפון הגישה כנגד הנאשמים כתב אישום ובקשה למעצרם עד תום ההליכים בבית המשפט המחוזי בנצרת.

ביום שישי (14/2/20) בשעות הערב התקבלה הודעה במוקד 100 של משטרת ישראל על חטיפת אדם  בעיר נצרת.


כוחות משטרה הוזנקו למקום מפקד המרחב קיים הערכת מצב בשטח במקביל נפרסו מחסומים, מסוק משטרתי הוזנק לאוויר, שוטרים פתחו בחיפושים תוך כדי שהם נעזרים בחוקרי המשטרה אשר ביצעו פעולות חקירה לאיתור הקורבן והחשודים במעשה. 


מחקירה ראשונית עלה כי שני תושבי ביר אל מכסור הגיעו אל העיר נצרת ברכב של אחד מהם. 


לפתע הופיעו מספר חשודים באיומי אקדח אילצו אותם לצאת מהרכב ואז תקפו אותם במכות נמרצות באמצעות מוטות ברזל  עד אשר אחד הקורבנות הצליח להימלט והזעיק עזרה. בעוד החשודים הכניסו את הקורבן האחר לתוך הרכב שאיתו  הקורבנות הגיעו ונעלמו מהמקום. 


תוך זמן קצר איתרו השוטרים את הרכב של הקורבנות כשהוא נטוש בכפר זרזיר ובהמשך הגיע למקום הקורבן כשדם זב מפניו וכולו חבול. 


לדבריו החשודים שחטפו אותו לקחו אותו לבית נטוש הפליאו בו את מכותיהם תוך כדי שהם מאלצים אותו להודות כי הוא ואחרים היו שותפים לתקיפה והחטיפה של תושב זרזיר לפני כשנה וחצי והכל תוך כדי שהם מתעדים אותו בסרטון וידאו ואף מאלצים אותו לנשק את ידיהם. 

בהמשך, כשהבינו החשודים כי חברו של החטוף כנראה ילך להזעיק עזרה איימו על החטוף ואמרו לו: "אם תתלונן נהרוג אותך, תגיד שהיית עם בחורה ואח שלה תקף אותך". ולאחר מכן הובילו אותו למסגד סמוך וברחו מהמקום. 


החקירה הוטלה על היחידה ללחימה בפשיעה אשר החלו אוספים ממצאים גובים עדויות ותוך זמן קצר נעצר אחד החשודים, בהמשך נעצר החשוד השני בעוד החשוד הנוסף נמצא בבריחה והחוקרים ביצעו פעולות חקירה מיוחדות לאיתורו ובהמשך הוא אותר מסתתר בצימר באזור הצפון והוא נעצר. 

במסגרת החקירה עלה כי החשוד שנמלט שהה בבריחה מהמשטרה תקופה ארוכה עוד טרם הארוע,  יצר קשר עם בחורה אותה הכיר וביקש ממנה לפתוח חשבון פייסבוק ובאמצעותו להתחיל עם החטוף ולקבוע איתו מקום מפגש בשכונת הגליל בנצרת. 


הבחורה החלה לגשש ולחזר אחרי החטוף עד אשר הם קבוע להיפגש בשכונת כרום בנצרת ביום שישי (14/2/20) בשעות הערב. 


החטוף הגיע למפגש יחד עם חברו שנשא אקדח ברישיון וכאשר הגיעו למקום המפגש החשודים חסמו את הרכב שלהם תקפו אותם ובהמשך חטפו את הקורבן ושוב תקפו אותו תוך כדי שהם מתעדים זאת. 


עוד עלה מהחקירה כי החשודים תכננו את התקיפה והחטיפה של הקורבנות זמן רב כנקמה על רקע פרסום סרטון של אחד החשודים בנובמבר 2018 שבו רואים אותו מותקף וחבול.


צוות החקירות המשיך באיסוף הראיות כנגד החשודים שהכחישו את המעשים ובסיום חקירה מקצועית חומרי החקירה הועבר לפרקליטות מחוז צפון שגיבשו תשתית ראייתית כנגד הנאשמים והגישו נגדם גם בקשות למעצרם עד תום ההליכים. כתב אישום ראשון כנגד 2 הנאשמים הוגש ביום שלישי (10.3.20) והיום הוגש כתב אישום כנגד הנאשם השלישי ששהה בבריחה ובקשה למעצרו עד תום ההליכים

משטרת ישראל רואה בחומרה התנהגות ביריונית ואלימה. מקרה זה, בו הקורבנות, שחשבו לתומם כי זהו עוד יום שיגרתי בחייהם, מוצאים את עצמם חבולים קשות כאשר אחד מאושפז בבית החולים ונאלץ לעבור ניתוח, וזאת בעקבות אלימות קשה תוך שימוש בחפץ כהה  - הינו חמור במיוחד, ומשטרת ישראל תפעל למיצוי הדין עם אותם עבריינים.


 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך