פלילים: גל של פשיעה סוחף את העמקים והגליל 3 אירועים בכתבה


01 Jul
01Jul

 פליליםכל החדשות בקליק אחד !

כפר שיבלי -טובא -מנהרות יוקנעם

במסגרת הלחימה בפשיעה במגזר הערבי למיגור תופעת האלימות ואמצעי הלחימה הבלתי חוקיים בוצעה היום פעילות שבמסגרתה נתפס נשק מסוג קרלו וסכומי כסף במזומן בסכום מצטבר של 1,693,617 ש"ח .

במהלך המבצע שהתקיים אתמול(07/07) בוצעו מספר חיפושים במסגרת מבצע למיגור תופעת הפשיעה בכפר שיבלי בשיתוף כוחות רבים ביניהם:לוחמי היס"מ והיחידה הטקטית של משמר הגבול.

 במהלך הפעילות בוצעו 6 חיפושים שבהם נתפסו סכומי כסף גבוהים במזומן בסך 1,693,617 ש"ח,נשק מסוג קרלו,מחסנית,תחמושת ו-2 פגזי זיקוקים.

משטרת ישראל תמשיך להשקיע מאמצים ומשאבים רבים על מנת למגר את תופעת האלימות ושימוש בנשק לא חוקי ותמצה את הדין עם העבריינים.


בלשי היחידה המרכזית במשמר הגבול בצפון עצרו ארבעה חשודים במספר התפרצויות במנהרות יוקנעם שבכביש 6. 

מידע מודיעיני שהתקבל ביחידה המרכזית של מג"ב ובמחוז הצפוני הוביל לפעילות סמויה אתמול של בלשי היחידה שהתחקו אחר חוליית פורצים שביצעה התפרצויות באזור הצפון, חוף ויהודה ושומרון לבתי עסק ולמשרדים. 

הבלשים איתרו רכב ובו ארבעה חשודים חברי חוליית הפורצים ועצרו אותו במנהרות יוקנעם שבכביש 6. בחיפוש ברכבם נתפסו כלי פריצה רבים, פלאפונים וכסף מזומן. 

4 החשודים, אחד מהם תושב הפזורה הבדואית בדרום ושלושה פלסטינים שוהים בלתי חוקיים מביר נבאלה ואלעיזריה, יחד עם הממצאים הועברו לחקירה במשמר הגבול. 

היום בית משפט השלום בטבריה האריך את מעצרם עד ליום שלישי (13.07.21). החקירה בעיצומה.

משטרת ישראל מחוז צפון בליווי הצוות הכלכלי בפרקליטות צפון סיימה חקירה מורכבת כנגד 3 חשודים, תושבי הכפר טובא זנגריה, בחשד שהפעלו חברת שמירה פיקטיבית שגבתה דמי חסות בסך של מעל 11 מיליון שח מעשרות עסקים באיזור הצפון.

החקירה המורכבת החלה בימ"ר צפון לאחר שהתברר כי כשנתיים לאחר שחוסלה פעילותם של חברות השמירה שהופעלו על ידי עברינים תושבי טובא זנגריא בתחילת 2017 החלה שוב פעילות של גביית דמי חסות ברחבי הצפון. החוקרים גילו שקרובי משפחה של העבריינים שנכלאו בשנת 2017, הקימו חברה חדשה וביולי 2018 לאחר שקיבלו אישור להפעלת חברת שמירה החלו אט אט  לגבות דמי חסות מאותם "לקוחות" של חברות השמירה שפעילותן חוסלה על ידי המשטרה בשנת 2017.

בשל מגבלות החוק באשר לעבירת גביית דמי החסות (שבגינם יזמה משטרת ישראל שינוי בחקיקה בשיתוף הפרקליטות) פעלו החוקרים, בליווי הפרקליטים, על מנת לאסוף תשתית ראייתית לעבירות מרמה אותם ביצעו העבריינים כנגד גופי הרגולציה של חברות השמירה בישראל. בין העבירות: קבלת דבר במרמה, עבירות הלבנת הון, שימוש במסמך מזוייף ועבירות בתחום התאגידים ועבירות לפי פקודת מס הכנסה.

במהלך החקירה המסועפת שבה לקחו חלק 20 חוקרי משטרה המתמחים בתחום הכלכלי, בשיתוף חוקרי מס הכנסה, נחקרו עשרות עדים ובוצעו מאות פעיליות חקירה. 

מפרטי החקירה עלה כי החשודים קיבלו אישור להפעלת חברת השמירה ממשרד המשפטים ומשרד העבודה לאחר שנעזרו בשלד של חברה קיימת, שהוקמה על ידי אחד החשודים, אדם ללא עבר פלילי, ותוך מתן הצהרות כוזבות והצגת מצגי שווא. 

חוקרי המשטרה התרכזו באופן קבלת האישור להפעלת החברה, אישור שהוא הכרחי על מנת לקיים את פעילות גביית דמי החסות, בכך  שמאפשר לבעלי העסקים להצדיק את הוצאת הכספים כנגד חשבונית "חוקית" ואף מספק את חברות הביטוח המבטחות את בתי העסק.

(עוד על המנגנון המשומן של גביית דמי החסות ניתן לקרוא בבקשה לשינוי חקיקה שהוגשה למשנה לפרקליט המדינה ב- 26 ליוני, בעקבות יוזמה ועבודת משותפת של מחוז צפון של המשטרה ופרקליטות מחוז צפון).

בנוסף, במהלך החקירה התרכזו החוקרים בעבירות כלכליות הקשרות להפעלת חברת השמירה והוצאת הכספים ממנה על ידי החשודים תוך ביצוע עברות שונות בתחום התאגידים והעלמות מס.

החשודים זומנו בימים האחרונים לשימוע לפני הגשת כתב אישום.

מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא:

"אנו נאבקים בתופעת גביית דמי החסות בצפון בכל הכלים העומדים לרשותנו, פעילות חקירה כנגד חשודים וארגונים, פעילות משותפת עם הישובים באבטחה ומניעת פשיעה חקלאית, וגם בתחום החקיקה.

עד כה, לתופעת גביית דמי החסות לא ניתן מענה הולם בחקיקה, עובדה שהקשתה רבות על פעילות המשטרה. אך אף על פי כן, כמו שרואים בחקירה זו, אנחנו לא מחכים ומצאנו את הדרכים לבסס תשתית ראייתית כנגד העבריינים בעבירות עקיפות כדי להביא לחיסול פעילותם והעמדתם לדין.

אני מקווה ששינוי החקיקה המבוקש יקודם במהירות ויאפשר למשטרה ולמערכת אכיפת החוק לפעול בצורה יעילה הרבה יותר כנגד התופעה, תופעה אשר השתרשה באוכלוסיות ואזורים מסויימים במשך עשרות שנים".

  חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

מתכונים ואוכל


 חוק ומשפט

הורוסקופ שבועי

מספרים ש...