עמק יזרעאל: "תושבים במסכה"


13 Dec
13Dec

  עמק יזרעאל
כל החדשות בקליק אחד !

בכמה יישובים בעמק יזרעאל קיימו אירועים מקוונים בגרסת "התושב במסכה" כמענה לפעילות קהילתית בחג פורים

שתפו את הכתבה בווטאצאפ

"תושבים במסכה"

בכמה יישובים בעמק יזרעאל קיימו אירועים מקוונים בגרסת "התושב במסכה" כמענה לפעילות קהילתית בחג פורים

פעילות "התושב במסכה" הגיע כפתרון לפעילות קהילתית לחג פורים, המותאמת לתקופת הקורונה בשל מגבלות ההתקהלות. בפועל, הוא התגלה כפרויקט שיכול להתאים בכל זמן ובכל מצב.

מדובר בהפקה קהילתית מרובת משתתפים הכוללת; צוות מלבישות, הפקה בפועל, כוריאוגרפיה וגם להקת נוער מקומית.
בכל אחת מההפקות השתתפו כ-15 מתמודדים, חלקם בזוגות, תוך שילוב כלל האוכלוסייה במגוון גילאים (נוער, צעירים, בוגרים וותיקים), ששמרו על דיסקרטיות מוחלטת לאורך כל תהליך ההפקה. כל מתמודד הוקלט באולפן הקלטות מקצועי והצטלם על ידי צלמי ווידאו מקצועיים לקליפ, בו שולבו כמה רמזים ויזואליים על זהות המתמודד. 

"החוויה של כל מתמודד להקליט באולפן ולהצטלם היא חוויה מאד מעצימה בפני עצמה", סיפרה לטם אסף, רכזת הקהילה בתמרת ויוזמת הפעילות, "הוקם פאנל שופטים מתוך הקהילה שתפקידו היה לזהות ולשעשע את הקהל כמובן."

מדובר בפעילות אינטראקטיבית שנמשכת לאורך זמן ומשתפת את כלל התושבים; לניחושים נפתחה קבוצת וואטסאפ ייעודית ובכל יום נשלחו אליה מספר קליפים לזיהוי, כשהתושבים מנחשים מי מסתתר מאחורי המסכה. הם אף דירגו את הביצוע הטוב ביותר, חביב הקהל והתחפושת הטובה ביותר. 

הפעילות יצרה מעורבות חברתית ושיתפה מאות אנשים מהקהילה באופן פעיל. החשיפה של המתמודדים נעשתה בסוף וגם היא בעלת ערך מוסף שמאפשר היכרות אישית מעמיקה יותר עמם. 

ישובים רבים קיימו את הפעילות, במימון המועצה והתרבות היהודית; תמרת, כפר יהושע, הסוללים, רמת דוד, גבעת אלה, שדה יעקב, הושעיה, דברת ועדי.

מנהלת מחלקת ישובים במועצה לילך כהני, אמרה: "אין ספק שגילינו בעמק כישרונות חדשים! מדובר בחוויה מדהימה, שנעשתה תוך שיתוף תושבים רבים בתהליך קהילתי נפלא".

ראש המועצה אייל בצר, סיכם: "אין ספק שמדובר בחוויה מגבשת מבחינה קהילתית וברעיון ויוזמה יצירתיים במיוחד, שיצרו הדים חיוביים ברחבי העמק. בסוף מסתבר שהקהילות מכירות היטב את התושבים שלהן!"

  חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

 נשים

 מתכונים ואוכל

הורוסקופ שבועי 

הבלוגים