נשים :כשזה עמוק: 6 עובדות על טיפולי פילינג לעור הפנים והגוף


11 Feb
11Feb


 נשיםכל החדשות בקליק אחד !

כשזה עמוק: 6 עובדות על טיפולי פילינג לעור הפנים והגוף

החלקת קמטים, הסרת פיגמנטציה וטשטוש צלקות של אקנה הם רק חלק מהבעיות שפילינג עשוי לסייע לפתור. הטיפול הוותיק ששימש לריענון העור עוד בימי מצרים העתיקה, הפך פופולרי במיוחד בתקופה האחרונה הודות לטכנולוגיה חדשנית שמתאימה לסוגי עור שונים וקשת גילים. איזה סוגים קיימים? מהן תופעות הלוואי ומי בעיקר משתמש בפילינג?

שיחות הווידאו שכבשו בסערה את חיינו בשנה החולפת אמנם מאפשרות לנו להישאר בטרנינג ונעלי בית כל היום, אך בצד זה, הן חושפות את עור הפנים שלנו במערומיו. מצלמת הרשת מבליטה את הקמטים, מגלה את הצלקות ומראה גם את הפגמים שבדרך כלל לא מבחינים בהם בשיחה רגילה. אז אפשר להתאפר, אפשר לוותר ואפשר ואף מומלץ להתמודד עם נזקי הגיל והשמש אחת ולתמיד. הכירו את טיפולי הפילינג והפתרונות שהם מציעים.

מהו בעצם פילינג?
מדובר בקילוף שכבות העור השונות בעזרת חומצות, משחות או קרמים שמיועדים לטיפולי פנים ומסייעים בהתחדשות תאי העור. לפילינג שלוש דרגות פעולה, פילינג עמוק, פילינג בינוני ופילינג עדין, וכל טיפול חודר עמוק יותר לשכבות העור, מסיר תאים מתים, לכלוך ופגעי זמן ומעודד התחדשות וריענון של תאים חדשים. התוצאה עשויה להסיר קמטוטים סביב הפה, להעלים כתמי שמש, לטשטש צלקות אקנה ובעיקר, להעניק לעור רעננות, ברק וגמישות.

80% מלקוחות הפילינג הן נשים שמבקשות לטפל בכתמי פיגמנטציה וקמטוטים שנוצרו סביב הפה והעיניים. השאר, גברים, ניגשים לטיפול בעיקר כדי להתמודד ולטפל בצלקות האקנה.  צילום שאטר סטוק צילום שאטר סטוק

מה ההבדל בין סוגי הפילינג השונים?
קיימים 3 סוגים או רמות של טיפולי פילינג:

פילינג עמוק מטפל בקמטים עמוקים, פיגמנטציה, צלקות אקנה וחוסר אחידות בגוון העור. הוא מיועד לגילים 75-20 ומתבצע תחת הרדמה כללית או טשטוש, כאשר זמן ההחלמה שלו ארוך. במסגרת הטיפול שנמשך 24 שעות, הרופא ממיס את שכבות עור, יוצר למעשה דלקת ומעודד ייצור של שכבות עור חדשות. לאחר הטיפול על העור להיות חבוש לפחות חמישה ימים ולאחריו, העור יהיה אדמדם כשלושה חודשים. הטיפול אינו מתאים למי שיש לו עודפי עור רפויים.

פילינג בינוני מתאים לגיל 40 ומעלה, והוא יעיל לטיפול בקמטים קלים, שיפור מרקם העור, לטיפול בפיגמנטציה ונזקי שמש ויעיל להסרת נגעים קדם-סרטניים. הטיפול מתרחש במרפאה, אולם אין צורך בהרדמה, או חבישה לאחר סיום הטיפול. ההחלמה נמשכת כחמישה ימים, במהלכה העור מתקלף ולאחריה נותר מעט אדמומי למשך מספר שבועות. הטיפול אינו מתאים למי שעורו רפוי, בעייתי, או שהוא סובל מצלקות וקמטים עמוקים.

פילינג עדין מיועד לגיל 20 ועד גיל 45 והוא מטפל בעיקר בכתמי שמש, כתמי פיגמנטציה, במיוחד כאלה שנותרו לאחר ההיריון ולגוון אחיד של העור. הטיפול קצר, כרבע שעה, ויש לחזור עליו שלוש פעמים. במהלך הטיפול העור עובר קילוף עדין שלאחריו ניתן מיד לחזור לשגרה. הטיפול אינו מתאים לעור מבוגר עם קמטים או לעור בעייתי.

מי בעיקר מטופל בפילינג?

80% מלקוחות הפילינג הן נשים שמבקשות לטפל בכתמי פיגמנטציה וקמטוטים שנוצרו סביב הפה והעיניים. השאר, גברים, ניגשים לטיפול בעיקר כדי להתמודד ולטפל בצלקות האקנה.

מהם אחוזי ההצלחה?
לפני תחילת הטיפול חשוב לקיים שיחת ציפיות עם הרופא. בטיפולי פילינג אין הצלחה מוחלטת ובדרך כלל 80% שיפור נחשב להישג מצוין. חשוב לשים לב שהטיפול משפיע באופן שונה על עור בהיר ועור כהה. בשל הסכנה שטיפול פילינג על בעלי עור כהה ישאיר כתמים, מומלץ להשתמש בריכוז נמוך של חומר פעיל.

הטיפול כואב?
בניגוד לדעה הרווחת, טיפולי פילינג אינם כואבים. הקושי המרכזי איתו מתמודדים המטופלים הוא בזמן ההחלמה הארוך שעשוי להימשך אף חודשים במקרה של טיפול עמוק. כמו כן, רבים סובלים מאדמומיות ונפיחות שחולפים עם הזמן. לכן, מי שמעוניין בטיפול לפני אירוע חשוב, מומלץ להיערך זמן רב מראש כדי לא להגיע לאירוע עם עור אדמומי ומגורה.

מתי הומצא הפילינג?
בשנות ה-60 החלו להשתמש בפילינג לטיפולי יופי ולתחום האסתטיקה. עד אז, השתמשו בו בעיקר לשיקום פציעות חיילים בתקופת מלחמת העולם הראשונה. עם זאת, כתבי קיר עתיקים חשפו שהשיטה הייתה בשימוש עוד בימי מצרים העתיקה. ההבדל הגדול בין העשורים השונים בטיפול, הוא בהתפתחות החומרים שמשמשים לפילינג, בעומק הטיפול ובשיקום העור שניתן להשיג. התפתחויות טכנולוגיות עדכניות מאפשרות לטפל בצלקות עמוקות ולהשיג עור חדש ורענן.

לבחור נכון ובטוח

הטיפול לא מתחיל או נגמר בסוג הפילינג. בכל שיטה שבה תבחרו חשוב לדעת כי תחום הטיפולים הקוסמטיים והאסתטיים רווי במטפלים לא מקצועיים, הבטחות מוגזמות ואנשי מקצוע ללא הסמכה. במרפאות כללית אסתטיקה, גוף ותיק ויציב, צוות רופאים מקצועי, מומחה, בעל ניסיון עשיר ומיומנות רבה. הצוות מעניק טיפול בסטנדרטים רפואיים מחמירים ותחת פיקוח קפדני של משרד הבריאות. הצוות הרפואי הבכיר, בכללית אסתטיקה, מתחייב להעניק ללקוחות כללית פתרונות מקיפים, אחריות רחבה ומסלולי תשלום נוחים.

באדיבות: ד"ר מיכאל שוחט, מומחה ברפואת עור ומנהל תחום רפואת עור אסתטית ברשת כללית אסתטיקה


  חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

 נשים

 מתכונים ואוכל

הורוסקופ שבועי

הבלוגים