6 דקות קריאה
06 Nov
06Nov

לאחר מספר שבועות, לוחמי גולני השלימו סדרת תרגילים לקראת היערכות ללחימה בצפון. הלוחמים תרגלו פינוי פצועים, טיפול במטענים וסיכול מחבלים

ברקע מלחמת ההתשה בצפון, צה"ל הודיע לפני זמן קצר (רביעי) כי חטיבת גולני השלימה סדרת תרגילים במסגרת היערכותה ללחימה בצפון.

על פי הודעת דובר צה"ל, לוחמי חטיבת גולני נמצאים בקרב הגנה בגבול הצפון מזה כארבעה חודשים, במהלכו הם מוצבים בקו ההגנה הראשון, מבצעים מארבים ופטרולים על הגדר ופוגעים במחבלי חיזבאללה על הגבול.

 
בשבועות האחרונים, הגדודים של צוות הקרב החטיבתי של גולני השתתפו בתרגילים אשר שיפרו את מוכנות החטיבה לתרחיש לחימה צפוני. לוחמי החטיבה התאמנו על השתלטות על יעדים בתוואי שטח המדמים את לבנון, והביאו לתוך התרגיל את לקחיהם ונסיונם המבצעי מהלחימה ברצועת עזה.
 בצה"ל מציינים כי התרחישים, בין היתר, בחנו את יכולת ההתמודדות של הכוח עם טילי נ"ט של האויב, טיפול במטענים וחשיפתם תוך כדי תמרון, סגירת מעגלי אש בזמן מהיר וסיכול מחבלים בעזרת מודיעין מדויק. בנוסף, תרגלו פינוי פצועים בתנאים מורכבים. כלל התרגילים התקיימו במקביל לקרב ההגנה בצפון ומתן מענה של הגדודים לאירועי אמת במרחב
 
נ ולהתעדכן בחדשות

הזעה בבית השחי? כך תישארו יבשים גם בחודשים הלוהטים בשנה

ד"ר עופר לנדאו, מומחה לכירורגיה כללית בכללית אסתטיקה לכתבה >>


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.