עפולה: לתשומת ליבם של בעלי כלבים - עיקור וסירוס חינם לבעלי כלבים


03 Dec
03Dec

עפולה: עיקור וסירוס חינם לבעלי כלבים 

בעלי ההולכים על ארבע יוכלו לבצע את הפרוצדורה הרפואית של עיקור וסירוס ללא כל עלות כחלק מעידוד הציבור לתרבות המטפחת בריאות, חסד ורגישות בבעלי חיים. 

עיריית עפולה מציעה שירות חינמי חדש לבעלי כלבים: עיקור וסירוס במרפאות ווטרינריות הפועלות ברישיון ברחבי העיר עפולה. היציאה למבצע התאפשרה לאחר שהיחידה לשירותים ווטרינרים ניגשה ל'קול קורא' של משרד החקלאות שאישר מימון לביצוע פעולות סירוס ועיקור בכלבים בעלי שבב, ללא כל עלות לבעלים. 


הודעה אודות זכאותם לבצע את הסירוס והעיקור במרפאות ווטרינריות הפועלות ברישיון ברחבי העיר עפולה. יש לציין כי הקריטריונים לזכאות נקבעו על ידי משרד החקלאות ומשרד הבריאות וכוללים כלב רשום במאגר השבבים הארצי שבב שהינו בעל רישיון ומחוסן. 

תושבי העיר עפולה, בעלי ההולכים על ארבע שכלבם עומד בקריטריונים שנקבעו יוכלו לבצע את הפעולה שכרוכה בתשלום של למעלה מ- 1,000 שקלים ללא כל עלות כספית כאשר את עלויות מימון הפרוצדורה הרפואית יישאו הרשות ומשרד החקלאות. 

כתבות שאולי יעניינו אותך

*מהפיכת ביטול טופס 17 בכללית החלה!

*משרד הבריאות קובע : לקוחות 'כללית מושלם' מקבלים את ההחזר הגבוה ביותר מבין קופות החולים

*משרד הבריאות: פרס למרכז הרפואי העמק על מודל חדשני למניעת זיהומים

חשוב להדגיש כי עיקור וסירוס הם הליכים רפואיים הנחוצים לבריאות הכלבים ומומלצים על ידי רופאים ווטרינרים ועל ידי משרד החקלאות והמשרד להגנת הסביבה שכן העיקור והסירוס ממתנים את התנהגותם של הכלבים שהופכים לבעלי מזג נוח וטוב יותר. בנוסף, עיקור וסירוס כלבים הם אמצעי המניעה הראשונים במעלה להפחתת ההמלטות בקרב הכלבים, וכתוצאה מכך צמצום ההמתות והסבל של כלבים נטושים וזהו מעשה של חסד לכלבים, לבעליהם, לחברה ולסביבה.

הווטרינר העירוני, ד"ר יואל בנט, אמר: "מדובר בתהליך חשוב לשמירה על בריאות הכלב והציבור. עד כה בוצעו 65 ניתוחי עיקור וסירוס של כלבים מזנים שונים ועדיין ישנן פניות למחלקה מידי יום. אנו נמשיך לעודד את הציבור להמשיך ולשתף פעולה וליהנות מהמבצע".

עוד נמסר כי לבעלי כלבים שביצעו עיקור וסירוס תינתן הנחה משמעותית בחידוש הרישיון לאחזקת כלב ובמימון עלות החיסון השנתי לכלבת. במקום 372 שקלים ישלמו בעלי הכלבים רק 52 שקלים עבור חידוש רישיון וחיסון נגד כלבת. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך