4 דקות קריאה
25 Oct
25Oct


כל החדשות בקליק אחד !

מבזקי חדשות היום: עדכונים ומבזקים בזמן אמת 

  חדשות

בתקופה האחרונה עדים בחברת סופרבוס לתקיפות אלימות כלפי נהגים, שבחלק מהמקרים אף נגמרות באשפוזם.

 לאחרונה, מוצאים עצמם נהגי חברת "סופרבוס" תחת איום מצד נוסעים אלימים, המעמידים אותם בסכנה וללא כל יכולת התגוננות. אמש (ד' 22/11/2022), פתחה החברה בשביתה עד השעה 10:00 בעיר טבריה, במחאה על רצף אירועים אלימים כלפי נהגי האוטובוסים.

בין האירועים הללו ניתן למנות שני אירועים מהשבוע האחרון – הראשון הוא תקיפת נהג אוטובוס ביום שני השבוע (21/11/2022) בטבריה, על ידי קבוצת נערים, בו איבד הנהג את הכרתו ופונה לבית החולים. השני התרחש אמש (22/11/2022) ביוקנעם, אז הוקף נהג לאחר שסירב לאפשר לנוסע לרדת מהאוטובוס בעת שעצר ברמזור אדום. יש לציין כי הנהג פעל על פי חוק, האוסר על הורדת נוסעים שלא בתחנה. הנוסע הכה את הנהג שנחבל בראשו ופונה לטיפול רפואי.

 

כתגובה לכך הפגינו הנהגים אמש (ד' 22/11/2022) מול תחנת משטרת טבריה, כשבמהלך ההפגנה רכז האיגוד המקצועי של "כוח לעובדים" בצפון וחבר ועד נוסף נעצרו בעקבות עימותים שהתגלעו עם המשטרה.

כידוע, תקיפות נהגי אוטובוסים מדווחות לעיתים קרובות, גם בחיפה, כפי שדיווחנו בחי פה באוגוסט האחרון, וגם כחודש לפני כן, ואלה רק דוגמאות מעטות מבין מקרים רבים. טענת הנהגים כי אינם חשים בטוחים בעבודתם עולה שוב ושוב והפגנות נהגים מתארגנות לעיתים קרובות במטרה להסדיר את הנושא באופן שירתיע את התוקפים.

מארגון ועדי התחבורה ב'כוח לעובדים' נמסר:
"אנחנו סופגים מכות ובסוף אותנו עוצרים? המשטרה איבדה כיוון. הטענות שלנו בסיסיות – לא ייתכן שפעם אחר פעם מתלוננים נהגים על התנהגות הנערים הללו ודבר לא נעשה. הפעם איבד נהג הכרה. מה יהיה השלב הבא? לא נשתוק על הפגיעה בנהגים עד להכרה בהם כעובדי ציבור והענשת תוקפיהם בהתאם. לא עובר יום ללא תקיפת נהג. אין מנוס מהשבתת הקווים. אנו קוראים למשרד התחבורה לאמץ את דרישתנו להכיר בנהגים כעובדי ציבור ולייצר הרתעה כנגד תוקפי נהגים!". 

מחברת סופרבוס נמסר בתגובה:
"חברת סופרבוס מגנה כל סוג של אלימות ומלווה את כלל עובדיה ונהגיה ותומכת בהם. נציגי החברה נמצאים בקשר עם כלל הגורמים הרלוונטיים ובהם משטרת ישראל, במטרה להביא את התוקפים לדין".

סיכום שנה עם ד"ר מרדכי דיין, מנהל מחוז צפון בכללית

העמק במקום ה3 בין כל בתי החולים הגדולים בישראל

כללית אסתטיקה-ניתוח למתיחת פנים הוא אולי הדרמטי ביותר מבחינת השינוי לטובה