חדשות: ההצעה לאי הפללת צרכני קנאביס תעלה להצבעה בכנסת ביום רביעי הקרוב


20 Jul
20Jul

 

 חדשותכל החדשות בקליק אחד !

מעל גיל 18 לא יישא באחריות פלילית על החזקה או שימוש בקנאביס שלא במקום ציבורי 

על פי הצעות החוק של ח"כ טופורובסקי והשכל, ישראלי מעל גיל 18 לא יישא באחריות פלילית על החזקה או שימוש בקנאביס שלא במקום ציבורי • ההצעה מגדירה מחדש את הכמות לשימוש עצמי • מי שהורשע בעבר יוכל לבקש את הרישום הפלילי

המאמצים להעברת מהלך לגליזציה נרחב של שימוש בקנאביס נכשלו בתקופת ממשלת נתניהו-גנץ. למרות שצוות בין משרדי פעל ואף הגיש מסקנות - החקיקה נתקעה ולא יושמה לפני התפזרות הכנסת. מחר (רביעי) אחר הצהריים תעלה להצבעה בקריאה טרומית הצעת חוק פרטית לאי הפללה של משתמשי קנאביס, שיזמה ח"כ שרן השכל, בצירוף הצעה זהה של ח"כ בועז טופורובסקי.

על פי ההצעה, ישראלי מעל גיל 18 לא יישא באחריות פלילית על החזקה או שימוש בקנאביס שלא במקום ציבורי. הצעת החוק החדשה מגדירה את הכמות לשימוש עצמי כ-15 זרעים או 50 גרם. עוד ההצעה קובעת כי מי שהורשע בהחזקת קנאביס לשימוש עצמי יוכל להגיש בקשה ליועץ המשפטי לממשלה לבטל את הרישום הפלילי.

על המשתמש בקנאביס בשטח ציבורי, כהגדרתו בחוק למניעת עישון במקומות ציבוריים, יוטל קנס של 500 שקלים. ההצעה קובעת גם קנס של 2,000 שקלים למי שיחזיק, שלא למטרות סחר, קנאביס בכמות גדולה מזו שמוגדרת לשימוש עצמי.

בנובמבר האחרון הגיש הצוות הבין משרדי לגיבוש הרפורמה בקנאביס את מסקנותיו לשר המשפטים דאז אבי ניסנקורן. ההמלצה העיקרית הייתה גיבוש חוק, שייכנס לתוקפו בתוך תשעה חודשים, ויהפוך את צריכת הקנאביס לחוקית. הכנסת התפזרה לפני שהושלמו המהלכים ליישום החוק.

 חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

מתכונים ואוכל
 חוק ומשפט

הורוסקופ שבועי

מספרים ש...