עפולה : אבי אלקבץ זוקף לעצמו חצי קדנציה עם מהפכת הבינוי שרשמה מערכת החינוך


18 Jul
18Jul

 

 עפולהכל החדשות בקליק אחד !

 חיה קליגר, תושבת שדה יעקב, החלה את דרכה כמזכירת המועצה הדתית. 

חצי קדנציה – תמונה חינוכית שלמה 

במסגרת מדיניות השקיפות הוציא ראש העיר אבי אלקבץ חוזר להנהגת הורים עירונית במהלכו עדכן על תכנית בינוי הפרויקטים שרשמה מערכת החינוך עד כה ומה צפוי בחצי השני של הקדנציה. 

ביום חזרתו לתפקיד הצהיר ראש העיר אבי אלקבץ כי יעמיד בראש סדר העדיפויות שלו את נושא החינוך. בימים אלה, כאשר חצי קדנציה כבר מאחוריו, הוא מפרט בהרחבה את העשייה הרבה בתחום הבינוי במערכת החינוך העירונית שנעשתה במהלך השנתיים וחצי האחרונות ומה צפוי עד לסיומה של הקדנציה. את התכנית חשף אלקבץ במכתב ששלח השבוע להנהגת הורים עירונית בהובלת היו"ר אסי אברהם ולהורים בעיר במהלכו הוא פורט את התכנית לפרטי פרטים. 

בין הפרויקטים שהסתיימו ציין ראש העיר את בנייתם של לא פחות מ- 28 כיתות גן חדשות ברחבי העיר במטרה לתת מענה ראוי ככל האפשר לקצב הגדילה המהיר של עפולה. בגזרה של בתי הספר ציין אלקבץ את בנייתם של שני אגפים חדשים בבתי הספר "אלון בן גוריון", "גוונים" ו"תדהר" כמו גם שדרוג פנימי וחיצוני מלא של בית הספר היסודי "בית זאב".

עוד כתבות שיעניינו אותך

>עפולה: 11 מיליון שקלים אושרו להקמת שני מרכזים לאזרחים הוותיקים

>בעפולה נטעו את יער האקלים הראשון בעיר

>עפולה: שתי יוזמות חדשות לחיזוק הקשר עם התעשייה

עוד הוסיף את בנייתם של בית הספר היסודי "שהם" בשכונת רובע יזרעאל שנמצא כעת בשלבי השלמה להפיכתו לבית ספר 18 כיתות (בהמשך אף יורחב ל-24 כיתות) וכן הריסה של בית הספר "אלון יזרעאל", בנייתו מחדש שמסתיימת בימים אלה ופתיחתו בשנת הלימודים הקרובה (תשפ"ב). 

בתכנית העתידית של ראש העיר מופיעים מספר בתי ספר חדשים שעתידים להיבנות ברחבי העיר בשנים הקרובות. הראשון שבהם הוא "אוהל מאיר" שכבר נהרס, קיבל הרשאה כספית ולאחרונה יצא צו התחלת עבודה לבניית בית ספר חדש שצפויה להסתיים בשנה הבאה (תשפ"ג). הריסה נוספת שבוצעה בחודשים האחרונים היא של בית הספר "מעלות ניסים" שיהפוך למתחם הראשון בעיר לחינוך מיוחד (חנ"מ) אשר יכלול בית ספר לתקשורת (בו ילמדו ילדים על הרצף האוטיסטי), את בית ספר "כרמים בעמק" הוותיק וארבעה גני חינוך מיוחד. בימים אלה הוגשה תכנית אדריכלית לאישור משרד החינוך כאשר הצפי לסיים את המבנים בתוך שנה וחצי עד שנתיים (תשפ"ג- תשפ"ד). 

תלמידי "מעלות ניסים" שנהרס הועברו למבנה המשודרג של בית ספר "נופים" ואילו תלמידי "נופים" שולבו בבית הספר "אלומות" שאף הוא עתיד להיהרס בקרוב עקב גילם המתקדם של המבנים כאשר צו ההריסה לבית הספר כבר התקבל. בית הספר החדש שישלב את "נופים" ו"אלומות, יחדיו, נמצא בשלבי תכנון סופיים כאשר הצפי לסיום התהליך הוא לכל היותר תוך שנה וחצי עד שנתיים. 

במכתבו חושף אלקבץ לראשונה גם תכנית שעדיין לא פורסמה לבניית שני בתי ספר נוספים שעתידים להיבנות בית ספר יסודי חדש (שייבנה בשכונת לב העמק, או ברובע בלפוריה – B) עבור תלמידי בית הספר "נעם מוריה" וכן בניית חט"ב ותיכון חדשים נוספים אשר נמצאים בשלב אישור ראשוני, ואף הם יוקמו ברובע בלפוריה, בסמוך לאנדרטת חטיבת כפיר.

יש לציין כי בית הספר "אורן" שהוגדר בתחילת הקדנציה כ"אכסניה" ושימש עד עתה את תלמידי "אלון יזרעאל" שעוברים למשכנם החדש, יחולק ויותאם לשני בתי ספר נפרדים, ויספק מענה לגידול בחטיבת הביניים "אלון" ומענה לקליטת ילדי בית הספר "כרמים בעמק".

במילים אחרות, תוך שנתיים וחצי בלבד, חצי קדנציה בלבד, הצליחו אלקבץ, אגף הנדסה בהובלת מהנדסת העירייה אורה פיסטינר ומנהלת הפרויקטים אתי ועקנין ומינהל החינוך העירוני בהובלת טינה ולדמן ומנהל הבינוי שמעון אמויאל, לבצע קפיצת מדרגה של ממש בתחום הבינוי שכלל הריסה של מבנים ישנים והוצאת מבנים יבילים מתחומי בתי הספר ולפי התכנית העתידית שלו בשנים הקרובות לא ילמדו יותר תלמידי עפולה במבנים יבילים, כאלה המטים ליפול חלילה או מיועדים להריסה וכולם ללא יוצא מן הכלל יזכו ללמוד בבתי ספר חדשים או מחודשים

>חינוך: בשורה לציבור ההורים בישראל הממשלה אישרה את העברת מעונות היום (גילאי לידה ועד שלוש) למשרד החינוך

>בירת העמק עפולה במקום הרביעי בהגירה חיובית


  חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

מתכונים ואוכל

 חוק ומשפט

הורוסקופ שבועי

מספרים ש...