2 דקות קריאה
17 Jul
17Jul


כל החדשות בקליק אחד !


   עמק יזרעאל


'משלבים כוחות'

כנס ראשון מסוגו, המשלב את פעילותם של אגף קהילה ורווחה ואגף הביטחון במועצה האזורית עמק יזרעאל, לצד כוחות הביטחון וההצלה הפועלים במרחב

 

התקיים כנס ראשון מסוגו, המשלב את פעילותם של אגף קהילה ורווחה ואגף הביטחון במועצה, לצד כוחות הביטחון וההצלה - כבאות והצלה לישראל, מגן דוד אדום ופיקוד העורף. 

מטרתו לחבר בין הכוחות הפועלים במרחב, אל צוותי הצח"י (צוות חוסן יישובי), הרב"שים ומנהלי היישובים, שיהיו הראשונים להגיב לכל אירוע, הם גם המפתח לאיתנות וחוסן המועצה ותושביה.

התקיימו הרצאות קצרות מהגופים השותפים לכנס, המציגות את דרכי העבודה, דגשים לפעילות היישובית במסגרת הצח"י והכשרות מקצועיות המוצעות מצידם.

טפסר משנה עופר אדרי מפקד התחנה האזורית נוף הגליל, הציג בפני המשתתפים את תכנית "שומרי הבית" של כבאות והצלה מחוז צפון, אשר תפעל בשיתוף עם המועצה לשיפור התמודדות עם אירועי שריפה: ״מבחינת כבאות והצלה לישראל, המועצה האזורית עמק יזרעאל היא מועצה חזקה ומוכנה לחירום. המועצה מחזיקה שתי יחידות מתנדבים מהטובות בארץ - הסוללים ושדה יעקב. נמשיך להוביל את פרויקט ׳שומרי הבית׳ ביישובי הרשות על מנת להכשיר את האזרחים וצוותי החירום היישוביים להגנה על היישוב בזמן שריפה."

עדי חמו, עובדת סוציאלית וראש צוות באגף קהילה ורווחה ומנהלת את תחום החירום והצח"י באגף, אמרה בפתיחת הכנס: "תודה לכולם על ההרתמות ועל המחויבות לחיזוק מוכנותם של יישובי המועצה, בלעדיכם זה לא היה קורה. תודה שבאתם ושבחרתם לתרום מזמנכם לנושא חשוב זה."

ניר שנער מנהל אגף הביטחון במועצה, הוסיף: "בהיערכותנו למצבי חירום, אנו פועלים מזה שנים, מתוך נקודת ההנחה שבזמן אירועי חירום תידרש מאתנו עצמאות מרבית והסתמכות בעיקר על כוחותינו ומשאבינו הפנים-מועצתיים."

דליה אייל מ"מ וסגנית ראש המועצה, סיכמה: "אנו מאמינים שעל מנת שכולנו נוכל לעמוד באתגרים שיעמדו לפנינו, יישובינו צריכים להיות חזקים ועצמאיים. על כן, אנו משקיעים משאבים ואמצעים רבים בקידום החוסן הקהילתי ביישובים ובחיזוק מוכנותם.

הכנס הזה הינו צעד נוסף לקראת אותה מטרה - לתת את הכלים שיאפשרו מענה מיטבי בעת חירום והידוק השותפות בינינו לבין כוחות הביטחון וההצלה, אשר עושים לילות כימים להצלחת המשימה החשובה מכל - הצלת חיים."

 

רק לחיצה על התמונה>>

התכנית הופעלה ב-12 מוקדים על ידי צוותים חינוכיים, חלקם מצוותי בתי הספר ונוספים. במסגרות אלה מועסקים גם מדריכים צעירים שסיימו שנת הדרכה בתנועות הנוער. התלמידים חווים במהלך השבועות הללו פעילויות ותכנים ערכיים ואיכותיים ומתנסים במגוון פעילויות רחב בתחומים שונים, כגון: דרמה, אמנות, מדעים, ספורט, תנועה, תקשורת, קריאה ויצירה.

בנוסף, 550 ילדים וילדות לקחו חלק בקייטנות הספורט השונות: כדורסל, כדורגל, סיף והתעמלות קרקע וכ- 150 בקייטנות חלל, מחזמר, רובוטיקה, 'יוצאים לשטח' ו'הארי פוטר'.

יאיר אודם מנהל עמותת בית האמנויות בעמק, האחראית על הפעלת הקייטנות, אמר השבוע: "אנו בעיצומן של קייטנות הקיץ השונות. לאור ההצלחה והניסיון של שנים עברו, ברור לנו שמדובר בפתרון נפלא להורים ולילדים לימי החופש, תוך שהילדים סופגים תכנים חינוכיים וערכיים איכותיים בבתי הספר ובמוקדים שונים ברחבי המועצה". 

אייל בצר ראש המועצה, סיכם: "שמחנו לראות גם השנה היענות הולכת וגוברת להשתתפות בבתי הספר של החופש הגדול ובקייטנות הקיץ. השנה מדובר במספר שיא של נרשמים! אנחנו פוגשים ילדים מאושרים, המגיעים מדי יום למוקדים שונים ברחבי המועצה ונהנים משלל פעילויות צבעוניות ומגוונות".

בריאות :לרגל שבוע התזונה והתזונאי הלאומי, ישבנו לשיחת אחד על אחד עם רפי שטקלר - תזונאי בכללית מחוז צפון.


שווה קריאה: מעכשיו בכללית סמייל-בדיקה ראשונית של רופא שיניים באמצעות שיחת וידאו


בריאות :גם דברים טובים קורים במרכז הרפואי העמק מומחים בטיפול וניתוח עקמת גבית