4 דקות קריאה
16 Jan
16Janכל החדשות בקליק אחד !


מקדמים עסקים ומצמיחים את הכלכלה המקומית!

קידום עסקים קטנים כמנוע צמיחה כלכלי במועצה האזורית עמק יזרעאל

   עמק יזרעאל

    הישארו מעודכנים

מקדמים עסקים ומצמיחים את הכלכלה המקומית!

קידום עסקים קטנים כמנוע צמיחה כלכלי במועצה האזורית עמק יזרעאל

עסקים קטנים הם אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים לכלכלה המקומית. הם מאפשרים למצות את היתרונות הייחודיים של עמק יזרעאל, כמו גם לתת ביטוי ליכולות וכישרונות מקומיים, להביא למימוש גיוון תעסוקתי וכמקור פרנסה מכבד.

המועצה האזורית עמק יזרעאל רואה חשיבות רבה בקידום הכלכלה המקומית בכלל ובעסקים הקטנים בפרט. אגף התפעול במועצה, אחראי, בין היתר, על קידום העסקים הקטנים במועצה.

אלון טל, מנהל האגף, אחראי במסגרת תפקידו גם על מחלקת רישוי עסקים. צוות המחלקה פועל על מנת לסייע ולהנגיש את התהליכים הכרוכים בהשגת רישיונות: "מתפקידנו לסייע לעסקים לפעול בצורה חוקית. אנו רואים זאת כזכות לתת שרות איכותי וללוות כל עסק באופן צמוד", מספר אלון.

"המועצה מעמידה לטובת העסקים הקטנים עוד מגוון רחב של כלים במטרה לעודד אותם ולתמוך בהם, מתוך הכרה בחשיבות הכלכלה המקומית בעמק. מזה שנים שהמועצה בשיתוף עם 'מעברים בעמק' מקדמת עסקים קטנים, כולל ליווי אישי ופרסום באתר ייעודי, 'ירוק לבן'."

בנוסף, במהלך השנתיים האחרונות מחלקת התיירות במועצה מקדמת את עסקי התיירות הפועלים בעמק יזרעאל ככלל ואת יקבי העמק הפועלים במסגרת המותג 'עמק יין'. זאת, באמצעות קיום פעילויות משותפות, ירידים, פרסום ויחסי ציבור.

השנה, המועצה התחילה בהפעלת מיזם חדש של B2B שנקרא "ביזרעאל". הרעיון הוא לרכז את פעילות השיווק של העסקים הקטנים באמצעות גורם מתכלל אחד שיידע לפתוח דלתות ולייצר חיבור לעסקים גדולים. המיזם, שפועל תחת החברה הכלכלית עמק יזרעאל, נמצא בתחילת דרכו. לשם קידום הנושא נשכרו שרותיו של מומחה בתחום שכבר מיפה וריכז עשרות עסקים, אותם יחבר אל העסקים הגדולים.

אייל בצר ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, סיכם: "העסקים הקטנים הם פוטנציאל כלכלי משמעותי עבור תושבינו ועבור העמק כולו. למועצה יש רצון לקדם ולסייע לעסקים אלו מתוך אמונה שככל שיותר תושבות ותושבים יצליחו למצוא פרנסה מכבדת במסגרת כישוריהם ורצונם, כך ייטב לעמק כולו. המועצה פועלת בצורה רחבה תוך השקעת משאבים רבים, על מנת לתמוך בעסקים הקטנים ולעודד אותם.

אני קורא לתושבי העמק לפרגן לעסקים הקטנים ולעודד כלכלה מקומית."

בריאות :בכללית צפון ממשיכים להתחדש 
,ועכשיו מרפאות 
אורתופדיות לילדים
בריאות :בריא להכיר במחוז צפון בכללית מרפאת טראומה אורתופדית במרכז לרפואה יועצת בעפולה