5 דקות קריאה
22 Jun
22Junבהנחיית ראשת המועצה, הוקצו לכל אחד מיישובי המועצה 15,000 ₪ להצטיידות נוספת לחירום 

במועצה האזורית עמק יזרעאל ממשיכים להיערך ולהצטייד לחירום

בהנחיית ראשת המועצה, הוקצו לכל אחד מיישובי המועצה 15,000 ₪ להצטיידות נוספת לחירום 

המועצה האזורית עמק יזרעאל משקיעה מאמץ נרחב, מקצועי ועתיר משאבים לשיפור המוכנות לחירום במועצה ויישוביה.

בעת חירום, המועצה מחויבת לפעול להצלת חיים ולקיום רציפות תפקודית וזאת, תוך מתן שירותים לתושבות והתושבים, בהתאם להנחיות המיגון של פיקוד העורף. 

במהלך השנים ובעיקר מהשבעה באוקטובר, המועצה מימנה עבור יישוביה רכישת ציוד לחירום, על פי רשימות מומלצות.

כעת ראשת המועצה – שלומית שיחור רייכמן, החליטה על העמדת סיוע כספי נוסף בסך 15,000 ₪ לכל ישוב לשיפור ההצטיידות לחירום. ציוד החירום נועד לשמש את כיתות הכוננות וצוותי הצח"י על פי רשימת ציוד בסיסי, שעל כל ישוב להחזיק ברשותו.

ההצטיידות ביישובים כוללת בין היתר, ציוד חילוץ קל, ציוד רפואה, ציוד לכיבוי אש ועוד. במקביל, מג"ב צייד את כיתות הכוננות בכלי נשק ארוכים וציוד נלווה. 

בכל אחד מיישובי המועצה קיים צוות צח"י פעיל וכיתת כוננות מאוישת ומצוידת, המתורגלת באופן סדיר בשגרה. כיום, יש יותר מ- 500 חברות וחברים בכיתות הכוננות ומספר דומה בצוותי הצח"י ביישובים.

כמו כן, המועצה פועלת ליצירת שיתופי פעולה וחיבורים בין ישובים סמוכים, כך שבעת חירום יפעלו ישובים חזקים ועצמאיים שיודעים לתפקד באופן המיטבי, באמצעים העומדים לרשותם.

למועצה מרכז הפעלה חדשני, טכנולוגי וממוגן, כדי לספק בקרה וניטור מרחבי, ומערכות תקשורת שמאפשרות קשר ישיר ורציף עם כל הגופים התפעוליים והביטחוניים של המועצה והגורמים הרלוונטיים במועצה ומחוצה לה.

בנוסף, יחידת החילוץ של המועצה - 'יפתח', מאובזרת בציוד חילוץ מתקדם ומופעלת ישירות על ידי אגף החירום והביטחון במועצה. ברשות המועצה מספר גנרטורים ומעבר לכך, לכל ישוב גנרטור משלו להתמודדות עם מצב של תרחיש עלטה.

כל זאת, כחלק מבניית החוסן האישי והיערכות המועצה לשעת חירום, הכוללת את כל הפעולות הנדרשות כדי שתושבות ותושבי המועצה יוכלו להמשיך בשגרת החיים, ככל הניתן.

ניר שנער – מנהל אגף חירום וביטחון במועצה: "המועצה נערכת לחירום במהלך כל השנה, בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים וערוכה לתרחישים שונים, כל זאת, לטובת שמירה על רציפות תפקודית בעת חירום. 

רק בשבוע שעבר, ערכנו תרגיל משותף לאגף חירום וביטחון במועצה עם צוותי הצח"י של היוגב, מזרע וכפר ברוך והמועצה האזורית מגידו. נערכו תרגילים של צוותי הצח"י בבלפוריה וגזית ומפגש של ראשי הצח"י במערב העמק. השבוע, התקיים תרגיל נרחב של המועצה שלנו, על כל מכלוליה, עם פיקוד העורף. זאת, לצד דיונים שבועיים שוטפים להיערכות מיטבית וצמצום פערים בהיערכות לתרחישי עלטה ונפילת טילים באזורנו."

שלומית שיחור רייכמן - ראשת המועצה האזורית עמק יזרעאל: "שמירה על הביטחון של תושבות ותושבי המועצה היא מטרה עליונה, העומדת בראש סדר העדיפויות שלנו ואנו ערוכים.ות לכל תרחיש, בשגרה ובחירום וביתר שאת, מהשבעה באוקטובר.

בתוכנית '100 הימים' עבדנו על חיזוק המוכנות של יישובי המועצה לשעת חירום ועל הקשר בין המועצה ליישובים, לרבות מיגון ויצירת שיתופי פעולה בין ישובים שונים באותו אשכול ובין מועצות וערים שכנות. זאת, לשמירה על רציפות תפקודית של המועצה ומתן מענה לתושבות והתושבים גם בעת חירום, תוך סנכרון מובנה בין גופי הביטחון השונים הפועלים במרחב. המועצה שומרת על רמת מוכנות גבוהה, בהתאם לתרחישים אפשריים שונים ברמת המועצה וביישובינו. מתקיימים תרגילים עם רשויות סמוכות וביישובים יחד עם צוותי הצח"י ופיקוד העורף כל העת." עוד בחדשות המרכז הרפואי העמק

בזכות אבחון מהיר ומדויק ניצלו חייו של פעוט בן 8 חודשים מהצפון 
אולי יעניין אותך גם

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.