עפולה: אלכס קרדול תלמידה כיתה ד' מבית הספר "גוונים", אלופת המדינה וזוכת מדלית זהב בתחרות הארצית


11 Jul
11Jul


   עפולהעפולה שומרת על המסורת של ייצוא מתאגרפים

ילדה זהב

עפולה שומרת על המסורת של ייצוא מתאגרפים והפעם עם הישג חסר תקדים לאלכס קרדול תלמידה כיתה ד' מבית הספר "גוונים", אלופת המדינה וזוכת מדלית זהב בתחרות הארצית לאגרוף בקטגוריית בני נוער וצעירים. 

ענף האגרוף נחשב לאחד מענפי הספורט האהובים בעפולה כבר שלושה עשורים הודות בעיקר לעלייה מרוסיה וחבר העמים. במשך השנים צמחו בעיר מתאגרפים רבים שהגיעו לטופ הלאומי והבינלאומי כגון שני האחים נטשה אוסטרואומוב שזכתה באליפות אירופה ואחיה מיכאל אלוף ישראל בשנים האחרונות שרשם הישגים רבים גם בזירות בינלאומיות. 

לצד ספורטאים מוכשרים היו גם אנשי מקצוע וניהול מהשורה הראשונה שנתנו דחיפה אדירה לענף ובראשם המשנה לראש העיר וחבר המועצה הוותיק מיכאל ברקן שמכהן כיו"ר איגוד האגרוף הישראלי וכן המאמן הוותיק ולדימיר בבייב שנחשב לאגדה בתחום. 

לאחרונה רשם הענף הישגים נוספים כאשר מתאגרפי 'המרכז לאגרוף אולימפי' בעפולה קטפו לא פחות מארבע מדליות בתחרות ארצית ע"ש 'עזריה' שהתקיימה לאחרונה במרכז הארץ. מבין ארבע המדליות הייתה גם אחת מזהב, של ספורטאית צעירה ומבטיחה – אלכס קרדול תלמידה כיתה ד' מבית הספר "גוונים" שנחשבת להבטחה גדולה. 

את המדליה הצליחה קרדול לקטוף לאחר שלוש שנים של התמדה במשטר אימונים קפדני של לא פחות מארבעה אימונים מפרכים בשבוע. "ברגע שהבנתי שניצחתי חשבתי שזה חלום. עכשיו אני מבינה שאני יכולה להצליח וזה גורם לי לרצות עוד יותר ולהגיע בהמשך גם לתחרויות בינלאומיות" סיפרה אלכס לאחר התחרות והוסיפה: "זה החלום שלי אני מבינה היום שאין דבר העומד בפני הרצון".

מי שמלווה את המתאגרפת הכישרונית הוא המאמן, סרגי שמטוף, שבאופן מפתיע סוגר מעגל משפחתי לאחר שאימן את אימה, עדן ליפ, מתאגרפת חובבנית, לפני 14 שנים ברוסיה. כשהאם עדן עלתה לארץ היא ביקשה להמשיך להתאמן ודאגה להמשיך בשגרת אימוני האגרוף, ולאחר שלקחה את בתה לאימון אח, הבינה בתה שזה משהו שהיא רוצה לעשות. אלכס התלהבה והחליטה להפוך את התחביב למקצוע. היא השקיעה שעות רבות באימונים, סדר היום שלה הותאם לזה של ספורטאית מקצועית והיא מצליחה לשלב בהצלחה לימודים ואימונים אינטנסיביים לקראת השתתפותה בתחרויות אגרוף מקצועיות ברמה המקומית והארצית. "כשאני מגיעה לאימון זה מצריך ממני ריכוז ברמה גבוהה מאוד, משמעת והתמדה. יש לי מספר אימונים פעמים בשבוע לצד קרבות ידידות בסופי שבוע" מספרת אלכס ומוסיפה: "לפני תחרויות אני מגבירה את תדירות האימונים המתמודדים מגיעים מכל הארץ והרמה גבוהה מאוד לכן צריך להגיע מוכנים פיזית וגם מנטלית".  

אילנית בן ישי, מנהלת בית ספר 'גוונים', שדואגים ללוות את הקריירה של המתאגרפת הצעירה, הוסיפה: "ברכות לאלכס על הזכייה. זה מאוד מרגש לשמוע תלמידה שיודעת מה החלום שלה. אחד הדברים החשובים שאנחנו אומרים לכל תלמיד ותלמידה שלנו שאם יש להם חלום - הם יכול להגשים אותו ואין לי ספק שאלכס תצליח". 

עפולה: נא להכיר: הסופר הכי צעיר בעיר


  חשבנו שיעניין אותך גם : 

 צרכנות ועסקים

 לייף סטייל

מתכונים ואוכל

 חוק ומשפט

הורוסקופ שבועי

מספרים ש...