עפולה: מיזם ההזנה של מערכת החינוך יוצא לדרך


22 Oct
22Oct

נטו העמקים > חדשות נטו העמקים > החדשות בעפולה > הרדיו בנטו העמקים

למעלה מ-1,600 תלמידים נרשמו לפרויקט ההזנה בבתי הספר בעפולה במסגרתו ייהנו התלמידים מארוחה חמה ומזינה. כ-50% מתלמידי בתי הספר היסודיים בעפולה נרשמו למיזם ההזנה המסובסד שיוצא לדרך בימים אלה. כידוע, במערכת החינוך בעפולה פועלת תכנית יוח"א במסגרתה מתקיימים לימודים עד השעה 14:30 מה שמעניק למערכת החינוך העירונית את הזכאות להשתתף במיזם ההזנה המאפשר לתלמידים ליהנות יחדיו מארוחת צהריים חמה ומזינה. 

בנוסף, מציינים במינהל החינוך העירוני, כי ארוחה משותפת מעניקה לצוותים החינוכיים הזדמנות להיחשף לפן נוסף באישיותם של הילדים שכן לארוחה יש ערך מוסף חשוב ביצירת יחסי קרבה ודאגה בין התלמידים למורים ובין התלמידים לבין עצמם ונלווים אליו גם ערכים של דוגמא אישית, ערבות הדדית, התחשבות בזולת, סובלנות ועוד.

להבדיל משנה שעברה בה הושם דגש על הרכב המזון שהוגש לילדים, השנה משרד החינוך שם את הדגש על שילוב בין ההרכב והטעמים של האוכל, במטרה לזמן להם חוויה קולינארית חדשה ומזינה המבקשת לקלוע לטעמם של הילדים כאשר את המיזם תלווה תזונאית שמרכיבה תפריטים חודשיים מגוונים שיפורסמו מדי חודש להורים. עוד הוסיפו במינהל החינוך כי במהלך השנה יקיימו צמתי בקרה ומשוב בנוכחות תלמידים, הורים, מורים, חברת הקייטרינג, מינהל החינוך העירוני ונציגי משרד החינוך במטרה לבחון את השירות, לשמר את מה שטוב ולשפר את מה שנדרש אם וכאשר יידרש שיפור. יש לציין כי עלות ההרשמה המסובסדת למיזם הינה 882 ש"ח עבור 127 ימי הזנה (7 שקלים ליום בלבד) כאשר משפחות מוחלשות יוכלו להגיש בקשה לבחינה של וועדת הנחות כמקובל.