פסטיבל שלם בסימן אקולוגיה ומחזור


28 Nov
28Nov

מיזם 'חורף חם' שהחל על ידי תושבים בשכונת "רובע יזרעאל" לפני כשנתיים שדרג עצמו והפך השבוע 

לפסטיבל שלם בסימן אקולוגיה ומחזור


.

מיזם שהחל על ידי קבוצה של תושבים בשכונת "רובע יזרעאל" העלה השנה הילוך והפך לכדי פסטיבל אקולוגי שהתקיים השבוע לראשונה בעיר עפולה. כזכור, המיזם החל לפני כשנתיים במטרה לפתח את חיי הקהילה של השכונה הצעירה ועם הזמן הצטרפו למיזם תושבי השכונה ואזרחים ורבים וביניהם גם ראש העיר אבי אלקבץ עוד בטרם נבחר לתפקיד


מיזם "חורף חם" שנוסד כאמור לפני כשנתיים החל כנקודת איסוף ומסירה של פרטי לבוש ושמיכות חמות למשפחות מוחלשות ואזרחים וותיקים לקראת ימי החורף הקרים ובנוסף הקימו הציע המיזם פינות פעילות לילדים ואפילו פינת מרקים לכלל הבאים. לאחר שנתיים שפעל במתכונת הנ"ל, החליטו מייסדי המיזם לקפוץ מדרגה וגייסו את עיריית עפולה ורשת שחקים במטרה להפוך את המיזם לפסטיבל עירוני. 

 כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך 

*מהפיכת ביטול טופס 17 בכללית החלה!

*המרכז הרפואי העמק-חיידקים וזיהומים בין מטופלים אאוט

*עפולה: אושר תקציב שיא לעירייה לשנת 2020

*עפולה-בית הספר היסודי 'בן צבי' בעפולה נבחר לארח את "יום הקהילה"

הרעיון מאחורי הפסטיבל הוא תרבות הצריכה ההולכת ומתרחבת בקרב החברה המערבית בכלל ובישראל בפרט. סיילים, 'חגיגות' של קניות כגון בלאק פריידי, 'יום הרווקים הסיני' וכדומה מביאים לצרכנות גבוהה וביחס ישר גם לעלייה במוצרים שאין בהם צורך. ולכן, המטרה היא לעודד אנשים לתרום את הבגדים שהם לא צריכים באמצעות שוק חינמי עם חשיבה סביבתית. שהציבור יבין שמאחורי כל בגד כזה שקונים יש תהליך מאוד לא ירוק ולא סביבתי עד שהוא מגיע לארון הבגדים.

השבוע, כאמור, התקיים בפארק העירוני בעפולה לראשונה הפסטיבל האקולוגי הראשון שהציע כמו בשנתיים הקודמות פרטי לבוש שהועברו לתרומה, פינות המרק החם התחדשו בכלים חדשים מתכלים, כוסות שוקו חם הוגשו בכוסות העשויים מקני סוכר, פינות היצירה הציעו פעילות בחומרים ממוחזרים ולכל אלה התווספו פינות הסברה שעסקו בחשיבות המיחזור וצמצום השימוש בכלים חד פעמיים לצד הסברים על מוצרים חלופיים ומתכלים במקום המוצרים החד פעמיים. יש לציין כי את ארגון האירוע הובילו שמש טסי, יאנה קריספיל והפעילה החברתית לילך קוש שגייסו את עופרה קלמן יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ומנהלת הפארק העירוני, רשת המתנ"סים 'שחקים', מרכז צעירים עפולה. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך