2 דקות קריאה
13 Sep
13Sep

 פלילים


כל החדשות בקליק אחד !

40 אלף לאקדח, 6,000 לרימון: מעצר סוחר נשק בכיר בצפון חשף את מחירון האמל"ח בעולם התחתון

שוטרי מחוז צפון עצרו סוחר נשקים ואמצעי לחימה בן 21 - במסגרת מאבק רצוף ואינטנסיבי של משטרת ישראל כנגד גורמים עבריינים המבצעים שימוש בנשק ובאמצעי לחימה אחרים שוטרי מחוז צפון פשטו על ביתו של תושב כפר מייסר ותפסו ברשותו אקדח מסוג FN ותחמושת והוא נעצר.


חוקרי משטרת מחוז צפון פתחו בחקירה נרחבת במסגרתה עלה כי הנאשם מתגורר גם בג'נין והנו סוחר בנשקים ואמצעי לחימה שונים יחד עם שניים נוספים (23, 25) גם הם תושבי הכפר – וגם הם נעצרו וכנגד שלושתם הוגש כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי בנצרת באמצעות פרקליטות מחוז צפון בין היתר בעבירות של סחר, ירי וקשירת קשר לביצוע פשע. 


*במהלך החקירה עלה כי הצעיר (עקרמה בן פארס מוסטפא) בן ה21 ניסה למכור את האקדח שנתפס ברשותו בשווי של 35,000 ₪, הוא הציע לאחר לקנות רימון רסס בשווי של 6,000 ₪ ומכר רובה M-16 בשווי של 42,000 ₪ חלק מהסחר של הנשקים תועד באפלקציית הווטסאפ). 


רס"ר איזיס חטיב חוקרת בתחנת תבור במשטרת מחוז צפון: אנחנו נלחמים בתופעת הנשק ואמצעי הלחימה בחברה הערבית בכל האמצעים הקיימים ומפעילים יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא כדי לאסוף ראיות שיובילו לכתב אישום כנגד אותם עבריינים. לצערי נראה כי הכסף הקל והענישה המקלה מושכים צעירים רבים לעיסוק בעבירות אמל"ח וירי . הצעירים מתחילים כקבלני ירי – קל מאד לתת נשק לצעיר ולשלוח אותו לירות על רכב או מבנה או אפילו רק להעביר כלי נשק ומשם זה מתדרדר לסחר באמצעי לחימה – אסור שהפשע ישתלם