2 דקות קריאה
20 Nov
20Nov

 פלילים


כל החדשות בקליק אחד !

לאחר שעבריינים הציתו את המשאית שלו, משה וקנין התייצב באומץ מול המצלמות ותאר את מה שעובר על בעלי העסקים

רובי המרשלג - כאן 11

מכת הפרוטקשן רק הולכת ומחריפה. בסוף השבוע הוצתה משאית על רקע ניסיון לסחוט בעל עסק בצפון. אלא שהפעם, באופן חריג, מתייצב קורבן הסחיטה בפנים גלויות מול המצלמה ומספר על האיומים, הפחד, ותחושת הבדידות.

ביום חמישי בערב, האיומים על העסק של משה וקנין הפכו למעשים - המשאית בעזרתה הוא מתפרנס כבר 11 שנים כקבלן פינוי פסולת עלתה באש. לדבריו, קבלן מתחרה לא היה שבע רצון מהמחירים הנמוכים שהוא מציע. המתחרה לחץ עליו להעלות מחירים ואיים לחסל את העסק שלו, אבל וקנין סירב להתכופף.

העדות של וקנין חריגה. היא מאפשרת הזדמנות נדירה להביט לתוך עולם שאנו מרבים לדווח עליו, אך מתקשים על פי רוב להביא את עדויות הקורבנות. וקנין הוא מהבודדים שהעזו להתייצב מול המצלמה בפנים גלויות, ולהעיד על מה שהפך שיגרה בקרב קבלנים ברחבי הארץ - גביית דמי החסות, הפרוטקשן - המסרים המאיימים מועברים בהצתות, והנזקים מגיעים לעלויות של מיליוני שקלים.

הצתת המשאית של וקנין בלב שכונת מגורים בקריית שמונה, בשעת ערב שבה מסתובבים רבים ברחוב, מעידה פעם נוספת על התעוזה ואובדן ההרתעה בקרב העבריינים. לא רחוק מהמקום שבו הוצתה המשאית, הושלך לפני כשנתיים רימון על ביתו של שוטר. העבריין לא נתפס עד היום. על הרקע הזה קל להבין שמשאית שחונה ברחוב, לא מהווה אתגר עבור העבריינים.