2 דקות קריאה
18 Sep
18Sep

 פלילים


כל החדשות בקליק אחד !

פשיעה בצפון: מכרו מיליוני עופות באופן לא מבוקר וללא פיקוח וטרינרי

המשטרה פשטה על המשחטה, עצרה 6 בני אדם והחרימה רכבים וחצי מיליון שקלים במזומן | בכוונת המשטרה ביחד עם גורמי האכיפה, לפעול לסגירת המשחטה והעסקים המעורבים

המשטרה עצרה הבוקר (שני) 6 חשודים בהפעלת משחטת עופות באזור הצפון בניגוד להנחיות משרד החקלאות והבריאות.

על פי החשד, במשחטה ששייכת לתושב דיר אל אסד (52) התבצעה שחיטה עודפת של מיליוני עופות, ללא פיקוח וטרינרי, בחסות ארגון פשיעה. במשטרה מעריכים שההכנסות של מכירת העופות העודפות נאמדות בעשרות מיליוני שקלים, לא דווחו לרשויות המס.

הבוקר כאמור, פשטו שוטרים בליווי לוחמי מג"ב על המשחטה ובתיהם של החשודים ותפסו 9 כלי רכב פרטיים, 11 משאיות וכלי רכב תפעוליים וחצי מיליון שקלים במזומן.

העבירות שמיוחסות לחלק מהחשודים הם קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, מתן וקבלת שוחד, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ומכירת מזון מפוגל.

בכוונת המשטרה ביחד עם גורמי האכיפה, לפעול לסגירת המשחטה והעסקים המעורבים בביצוע העבירות. החקירה מנוהלת על ידי משטרת ישראל בליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

החקירה נוהלה בשיתוף היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433, משרד מע"מ עכו ויחידת יהלום ברשות המיסים, ובשיתוף המועצה לענף הלול, המשטרה הירוקה לאכיפה אזרחית, יחידת החילוט באפוטרופוס הכללי והרשות לאיסור הלבן הון ומימון טרור.