3 דקות קריאה
28 Feb
28Feb

כתב האישום שהוגש נגד שני תושבי צפון הארץ מגולל מסע גניבות של פרטי ביגוד מחנויות, באמצעות שיטה שלא עוררה את חשדם של המוכרים – נכנסו לתאי המדידה עם פריטים רבים, פירקו את הזמזמים, ולבשו את הבגדים מתחת ללבוש איתו הגיעו

קרדיט : שמעון איפרגן - מאקו


השיטה החדשה לרוקן חנויות בגדים: פיצחו את השיטה:

השיטה החדשה לרוקן חנויות של בגדי מותגים: לובשים עשר חולצות ויוצאים:

הגנבים מצליחים לפרק את הזמזם לובשים עליהם את הבגדים ויוצאים החוצה:


שני תושבי נהריה ומזרעה הצליחו לפצח את השיטה לגנוב בגדי מותגים מחנויות בשיטה מתוחכמת ביותר שאף אחד לא חשב עליה קודם לכן. השיטה פעלה כך: יורם בן שימול בן 28 מנהריה וחברו הטוב, עוסמאן שאוק בן 41 ממזרעה רוקנו חנויות בגדים מבלי שהמוכרים בכלל חשדו בהם.

השניים היו מגיעים למרכזי קניות גדולים בצפון הארץ. בן שימול היה יורד מהמכונית נכנס לחנות בגדים ושאוק היה מחכה לו בחוץ במכונית 'הסקודה' כדי לאסוף אותו. הוא בחר פריטים רבים, נכנס לתא ההלבשה, הצליחה לפרק את הזמזמים על גבי המכנסיים והחולצות. לאחר מכן היה מוריד את המכנסיים או החולצה. לובש על גופו כמה חולצות, לאחר מכן לובש את החולצה המקורית בה הגיע כדי לא לעורר חשד, וכנ"ל לגבי הג'ינס ויוצא החוצה עם ביגוד בשווי של אלפי שקלים מבלי לשלם אגורה. למשל בחנות של 'קסטרו' שבמרכז הקניות  'דודג' בנוף הגליל בן שימול יצא עם פריטי ביגוד בשווי של מעל 3,000 שקל מבלי להיתפס.

זמן קצר לאחר מכן הוא הגיע לחנות של 'פוקס' באותו מרכז קניות, נכנס לחנות, בחר את פריטי הלבוש שרצה, נכנס לתא הלבשה, פירק את הזמזמים לבש עליו על החולצות ויצא איתם החוצה. שווי הגניבה 1,378 שקל. כמה שעות לאחר מכן בשעות הערב. שוב בן שימול היכה בשלישית. הוא הגיע לחנות הרשת של 'קולומביה' ובאותה שיטה גנב ביגוד בשווי של 1,659 שקל.

שעה לאחר מכן הוא כבר הגיע לחנות 'מגה ספורט'. נכנס עם בגדים לתא הלבשה ויצא החוצה איתם מבלי שנתפס. שווי הגניבה: 1,409 שקל.

זמן קצר לאחר מכן הגיע למרכז קניות 'ביג פאשן' בנצרת. הוא ביקש מהמוכרת למדוד שני זוגות משקפיים. הוא הצליח לפרק מהם את הזמזמים ויצא החוצה מהחנות עם משקפיים בשווי של מעל 4,000 שקל. המוכרת שהבחינה שבן שימול גנב את המשקפיים התקשרה למוקד 100 ודיווחה על המקרה. תוך זמן קצר שוטרים המחוזי הצפוני הגיעו לחנות, ערכו סריקות ועצרו את בן שימול שענה לתיאור של העובדת בחנות כמי שגנב את המשקפיים.

החוקרים מצאו במכונית ערמות של בגדים שבן שימול ושותפו שאוק גנבו מהחנויות. ההערכה שהם התכוונו למכור את הבגדים והמשקפיים ולגרוף כסף לכיסיהם.

יחידת התביעות במשטרת המחוז הצפוני הגישה היום כתב אישום נגד השניים לבית המשפט השלום בנצרת בגין שישה מקרים של גניבת בצוותא. השניים עצורים.


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.