6 דקות קריאה
06 Nov
06Nov

המכון, בו משתמשים במכשירים הטכנולוגיים המתקדמים בעולם, נפתח באירוע חגיגי שהתקיים במרכז הרפואי 

השבוע נערך במרכז רפואי צפון ארוע חגיגי לפתיחת המכון החדש לבריאות השד ע"ש מירי (בליש) מורד. המכון החדש מביא לתושבות ותושבי הצפון את הטכנולוגיה המתקדמת בעולם לזיהוי מוקדם של סרטן השד באווירה נעימה ומוגנת. על פי המרכז הרפואי צפון הפרויקט הוקם בעלות של למעלה משני מיליון ש"ח, מתוכו גוייסו תרומות בסיוע משפחות בליש ומורד בסך 900 אלף ש"ח.

גולת הכותרת של המכון החדש היא הטכנולוגיה. מכשיר הממוגרפיה החדש עובד בשיטת הטומוסינתזיס. במקום צילום דו מימדי, המכשיר מספק תמונה תלת מימדית ומהרבה יותר זוויות, כך ניתן לזהות גידולים שלא ניתן היה בצילום דו מימדי רגיל.  נוסף לכך הקרינה יותר נמוכה, זמן הצילום קצר יותר והלחץ על השד נמוך יחסית, מה שמשמעותי לנשים רבות הנמנעות מהבדיקה מחשש לכאב.

המתחם החדש איפשר להגדיל את מספר התורים הזמינים במרכז הרפואי ולאפשר לנשות האזור לבצע את הבדיקה המדויקת ביותר בזמן הקצר ביותר בזכות המרחב והצוות שגדלו.

קרן כהן, דימותנית ואחראית דימות שד במרכז הרפואי צפון מספרת: "הכל התחיל בחלום שהיה לי להעניק לנשים שמגיעות אלי לבדיקות את המרחב הנעים ביותר עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר." לקרן חשוב שנשות האזור ידעו כי זכותן להגיע לבדיקה במרכז הרפואי צפון: "הציוד פה יותר חדיש ולכן יכול לזהות אם יש חלילה גידול בשלב מוקדם הרבה יותר. ככל שהטכנולוגיות יותר חדישות, ניתן לזהות גידולים הרבה יותר קטנים. כל תושבת האזור, לא משנה באיזה קופת חולים היא, יכולה לבוא אלינו ולהבדק". קרן גם מוסיפה שלרווחת המטופלות נערכות גם בדיקות משולבות של ממוגרפיה ואולטרסאונד בימי שישי ובשעות הערב.

רוני בליש, אחיה של מירי: ״הגשמנו היום חלום להנצחת שמה של מירי, אבל באותה נשימה זהו חלום שהוגשם לכל תושבי ואזרחי הצפון שיזכו למכשור רפואי חדש ומתקדם ביותר במרכז רפואי צפון״.

ד"ר דינה קגן, מנכ"לית עמותת ידידי מרכז רפואי צפון הודתה למשפחות בליש ומורד: "במשך כשנה הובילה המשפחה קמפיין גיוס המונים על מנת לגייס את הכסף למכשיר. במהלך הקמפיין התרגשנו לראות את ההתגייסות מחממת הלב של כל קהילת האזור מכל המגזרים. ילדי בתי הספר, בעלי עסקים במרחב, בני משפחה וסתם אנשים מן השורה. כולם חברו להגשמת החלום שהפך למציאות. אישיותה המיוחדת של מירי תונצח לעד על שם מכון שיקדם גילוי מוקדם של סרטן השד ויציל חיים."

עם הכניסה למכון החדש, השינוי ניכר בעיצוב, באסתטיקה ובמוזיקה המושמעת ברקע. ההליך כולו מתקיים כעת במתחם נפרד, עם חדר המתנה מופרד ומעוצב המיועד רק למטופלת ולמלווה. קרן מספרת: "שמנו במרכז את פרטיות המטופלת ואת תחושת הרוגע שלנו. בחרנו בצבעים ורודים עדינים כמו ורוד עתיק ו-ורוד סהרה על מנת לתת תחושת שלווה ורוגע וכדי להזכיר את מטרת הבדיקה עם סמל הסרט הוורוד".

פרופ' ארז און, מנהל מרכז רפואי צפון: "אני מברך על פתיחת מכון בריאות השד החדש ומודה במיוחד למשפחות בליש ומורד ולכל מי שתרם לכך. מדובר בשירות רפואי חיוני לנשות האזור. העובדה שאנו מביאים את הטכנולוגיה הזאת לרשות תושבות ותושבי המרחב הצפוני תאפשר גילוי מוקדם יותר של סרטן השד וכך להציל חיים. המרכז הרפואי מעניק פה את מעגל הגילוי המוקדם המלא: ממוגרפיה, אולטרה סאונד, ביופסיה, MRI ובהמשך, אם נדרש, גם טיפולים."

 

נ ולהתעדכן בחדשות

הזעה בבית השחי? כך תישארו יבשים גם בחודשים הלוהטים בשנה

ד"ר עופר לנדאו, מומחה לכירורגיה כללית בכללית אסתטיקה לכתבה >>


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.